Grudzień, 2008

Postanowienia noworoczne

Obiecuję sobie, że w nadchodzącym roku 2009 będę więcej czasu spędzać z rodziną i dziećmi, co wieczór przed snem będę czytać mojemu dziecku bajki na dobranoc, nigdy więcej nie dam się namówić na niepotrzebną zabawkę, będę jeszcze lepszym rodzicem… Postanowień związanych z rodziną i dziećmi jest z roku na rok coraz więcej. Jestem pewna, że i Wy macie ich sporo. Co zrobić, aby faktycznie dotrzymać tych postanowień? Read the rest of this entry »

Dodano 31 grudnia 2008  |  Brak komentarzy »

Zasypane prezentami

Święta dobiegły końca, choinka jeszcze stoi na honorowym miejscu w domu, ale pod nią już nie piętrzą się góry prezentów i zabawek ? teraz piętrzą się one w pokoju naszego dziecka. Pluszowe misie nie mieszczące się na półce, elektryczne zabawki, których wesołe śpiewy i odgłosy przez cały dzień wypełniają ściany pokoju dziecięcego i liczne gry planszowe, których niewielkie elementy już znalazły się pod łóżkiem czy szafą. Co zrobić, aby dziecko nie znudziło się szybko zabawkami, a drobne elementy nie zostały podczas porządków wciągnięte z dywanu do odkurzacza? Read the rest of this entry »

Dodano 29 grudnia 2008  |  Brak komentarzy »

Bajeczne sesje zdjęciowe

Reklama Na BlogachUchwycić umykającą chwilę, zamknąć ją w obiektywie, by zaraz później móc przez całe życie wspominać ten dzień. Zdajecie ze ślubu, z wakacji, z pierwszych urodzin dziecka, jego pierwszego kroku i pierwszego uśmiechu będzie wspaniałym prezentem i pamiątką zarówno dla rodziców, dziadków, a w przyszłości także dla samego dziecka. Uchwyćmy zatem te niezapomniane chwile, aby towarzyszyły nam już na zawsze? Read the rest of this entry »

Dodano 27 grudnia 2008  |  Brak komentarzy »

Drzewko spełnionych życzeń

Nadchodzi noc… Kolacja wigilijna dobiegła końca… Dźwięk kolęd wypełnia jeszcze domy… Zapachy wigilijnych potraw unoszą się jeszcze nad stołem… Dzieci kładą się do snu, a przed oczyma malują im się obrazy minionego dnia… Niech ten dzień zapadnie na długo w ich pamięci… Read the rest of this entry »

Dodano 24 grudnia 2008  |  Brak komentarzy »

Odchudzanie po porodzie

Reklama Na BlogachKażda z nas powinna czuć się wyjątkowa i piękna, zwłaszcza wtedy, kiedy na świat przychodzi najcenniejszy skarb ? upragnione i długo wyczekiwane dziecko. Dlaczego właśnie wtedy kobieta czuje się mało atrakcyjna i zaniedbana? Dlaczego właśnie wtedy tak intensywnie kobiety myślą o zrzuceniu zbędnych kilogramów, które pozostały po niedawnej ciąży? Dlaczego tak często pada z ich ust termin ?odchudzanie?? Read the rest of this entry »

Dodano 24 grudnia 2008  |  Brak komentarzy »

O choince ubranej przez Anioła

W powietrzu unosi się atmosfera Świąt – pyszności na stole, rodzinnych spotkań, wspólnych chwil spędzonych przy jednym stole i prezentów pod choinką. Opowiedz swojemu dziecku piękną bajkę o choince przystrojonej przez Anioła… Read the rest of this entry »

Dodano 22 grudnia 2008  |  Brak komentarzy »

On ma, a ja nie!

zazdrość jest odczuciem, którego każdy z nas w życiu doświadczył. Bywamy zazdrośni o uczucia, o pozycję towarzyską i o przedmioty. Dzieci tak jak i dorośli, przeżywają zazdrość i związane z nią żal lub złość. Im większe mają jednak oparcie w rodzicach, tym lepiej sobie z zazdrością radzą. Read the rest of this entry »

Dodano 20 grudnia 2008  |  Brak komentarzy »

Na złotym dywanie

Wasze pociechy z niecierpliwością czekają nadejścia Świąt Bożego Narodzenia. Czekają na biały śnieg, który puchem okryje świat, czekają na choinkę, której blask wypełni cały dom, czekają na zapachy z kuchni, które ozdobią dania na wigilijnym stole. Ten czas jest niezwykły zwłaszcza dla nich, osłódźcie im to czekanie pięknymi wierszami, którymi znajomością mogą pochwalić się miedzy kolędami. Read the rest of this entry »

Dodano 18 grudnia 2008  |  Brak komentarzy »

Humor z zeszytów szkolnych

Perełki, które nasze dzieci nieświadomie wypowiadają, ich neologizmy i słowa, które nie zawsze pasują do kontekstu wypowiedzi często stają się tematem rozmów spotkań rodzinnych. Przekazywane dziadkom i ciociom po latach stają się miłym wspomnieniem, a z roku na rok śmieszą nas coraz bardziej. A oto co można znaleźć w zeszytach naszych pociech… Życzę miłej zabawy i jestem pewna, że będziecie śmiali się do łez. Read the rest of this entry »

Dodano 17 grudnia 2008  |  Brak komentarzy »

Dlaczego tata z nami nie mieszka?

Dom bez ojca to dla dziecka sytuacja zawsze zła i trudna, z wyjątkiem tych przypadków, kiedy miałoby ono przebywać w atmosferze małżeńskiego piekła rodziców. Wtedy najlepiej dla wszystkich, żeby rodzice nie mieszkali razem. Dzieci różnie reagują na brak ojca w domu. Zależy to w głównej mierze od reakcji matki na odejście ojca dziecka, oraz tego, ile daje ona oparcia dzieciom. Read the rest of this entry »

Dodano 15 grudnia 2008  |  Brak komentarzy »