Czerwiec, 2009

Zabawy na plaży

Morze, jeziora, plaża i my… Piękny wakacyjny obrazek. Kiedy tylko pogoda na to pozwala spędzamy weekend na plaży, nad zalewem, nad morzem czy rzeką. Przedstawiam proste zabawy dla dzieci, w które mogą bawić się na plaży w przerwach między zażywaniem kąpieli a odpoczywaniem. Read the rest of this entry »

Dodano 29 czerwca 2009  |  3 Komentarzy »

Dziadkowie, teściowie, rodzice

Zaletą starości jest doświadczenie i mądrość, z których mogą korzystać ludzie i dorośli i dorastający. Ale nie wystarczają one, gdy przychodzi człowiekowi wejść w nowe role, które z reguły na niego czekają w podeszłym wieku. Read the rest of this entry »

Dodano 27 czerwca 2009  |  Brak komentarzy »

Zachowania zdrowotne

W wyniku badań wielu autorów można wymienić tzw „obszary zagrożeń” a także ważniejsze problemy zdrowotne dzieci i młodzieży. Na podstawie badań Barbary Wojnarowskiej i Joanny Mazur określono także nieprawidłowości w zakresie zachowań zdrowotnych młodzieży szkolnej. jak kształtują się te wyniki. Zapraszam do przeczytania. Read the rest of this entry »

Dodano 25 czerwca 2009  |  Brak komentarzy »

Z okazji Dnia Ojca

Wszystkim ojcom z okazji ich święta. Read the rest of this entry »

Dodano 23 czerwca 2009  |  Brak komentarzy »

Żegnaj szkoło na wesoło!

Ostatniego dnia szkoły nauczyciel żegna się z uczniami:
– Życzę wam wesołych wakacji oraz tego, abyście we wrześniu wrócili do szkoły mądrzejsi.
– Nawzajem, proszę pana! Read the rest of this entry »

Dodano 21 czerwca 2009  |  1 Komentarz »

Zabawa…

Podstawową formą aktywności dziecka w tym wieku jest zabawa (ruchowa, tematyczna, konstrukcyjna, dydaktyczna), dobrana do jego wieku i możliwości. Różne jej rodzaje, poza tym, że doskonalą sprawność ruchową i manualną, ćwiczą koordynację, uczą też spostrzegania, obserwowania, kojarzenia pojęć i logicznego myślenia. Read the rest of this entry »

Dodano 19 czerwca 2009  |  Brak komentarzy »

Motoryka przedszkolaka

Okres przedszkolny obejmuje wiek od początku 4 do ukończenia 6 roku życia dziecka. Granic tego okresu nie wyznaczają zjawiska biologiczne, lecz fakty o charakterze wychowawczym, czyli rozpoczęcie edukacji przedszkolnej i szkolnej. Read the rest of this entry »

Dodano 17 czerwca 2009  |  Brak komentarzy »

Świat reklam dla dzieci

Jednym z najbardziej efektywnych rodzajów reklamy dla dzieci jest reklama telewizyjna. Żadna inna forma reklamy nie dociera tak intensywnie do dziecka, jak właśnie ta z telewizyjnego ekranu. Dzięki bogatym środkom technicznym ma duże możliwości sterowania wyobraźnią widza. Zestawiając ze sobą różne elementy treściowe, wykorzystuje fabułę, symbole, muzykę, perswazję słowną, bazuje na emocjach. Read the rest of this entry »

Dodano 15 czerwca 2009  |  Brak komentarzy »

Telewizja a rodzina

W ostatnich dziesięcioleciach telewizja odegrała zasadniczą rolę w rewolucji, która dokonała się w dziedzinie środków przekazu. Dla wielu rodzin jest dziś podstawowym źródłem bieżących wiadomości, wiedzy i rozrywki, kształtuje opinie, postawy i system wartości. Zajmuje w naszym życiu nie tylko dużo miejsca, lecz przede wszystkim zajmuje miejsce ważne. Stawia przed nami coraz większe wyzwania. Dlatego konieczne jest, aby posiadać przynajmniej praktyczną wiedzę o wpływie, jaki wywiera na jednostki i społeczeństwo. Telewizja posiada szereg niewątpliwych walorów poznawczych i wychowawczych, lecz gdy dostaje się w ręce osób niedojrzałych i mało krytycznych, stwarza pewne zagrożenia. Read the rest of this entry »

Dodano 13 czerwca 2009  |  1 Komentarz »

Reklama a otyłość u dzieci

Otyłość można definiować na wiele sposobów. Nie ma bowiem wyodrębnionych, ogólnie przyjętych kryteriów diagnostycznych. Najczęściej jednak uważa się ją za chorobę somatyczną, której objawem jest tusza, czyli nadmiar tłuszczu w ciele. W przypadku dzieci, otyłość diagnozuje się u tych, których masa ciała stanowi od 115 – 120% masy należnej, to znaczy takiej, jaką ma 50 %dzieci w danej populacji wiekowej w stosunku do obecnej wysokości ciała. W Polsce około 10%dzieci ma nadwagę. Read the rest of this entry »

Dodano 11 czerwca 2009  |  Brak komentarzy »