Lipiec, 2009

Połowa za nami…

Lipiec dobiega już końca a wraz z nim półmetek wakacji. Nasze pociechy mają przed sobą jeszcze kilka tygodni beztroskiego leniuchowania, wspaniałych przygód, ciepłych dni i miłych wspomnień. Aby umilić im jeszcze bardziej ten czas proponuję wykorzystać kilka letnich piosenek, których można nauczyć dzieci podczas długiej podróży na wakacje. Read the rest of this entry »

Dodano 31 lipca 2009  |  Brak komentarzy »

Upominki

Największą przyjemność członkom rodziny obdarowanym z okazji ich święta, sprawiają upominki wykonane własnoręcznie. A przyjemność dawania wzmocni jeszcze radość z przygotowania prezentów. Biżuteria dla mamy lub babci, obrazek dla taty lub dziadka, każdy drobiazg ma swój niepowtarzalny styl, malowany sercem, które bije szczególnie mocno w taki świąteczny dzień. Read the rest of this entry »

Dodano 29 lipca 2009  |  Brak komentarzy »

Najpiekniejsze kołysanki

Wieczorny rytuał kąpieli, wyciszenia, czytanie bajek lub nucenie kołysanek – sposobów na usypianie dzieci jest tyle, ilu rodziców. Ważne, aby każdy znalazł w tym przyjemność i aby okazały się skuteczne. Oto kilka kołysanek, które ukołyszą nasze maleństwo po całym dniu wrażeń. Read the rest of this entry »

Dodano 27 lipca 2009  |  1 Komentarz »

Podwórkowe wyliczanki

Jeżeli myślicie, że czas podwórkowych zabaw, koleżeńskich spotkań, gier zespołowych już minął, a wszystkie dzieci siedzą przed komputerem i telewizorem zajadając niezdrową żywność, to się mylicie. Nasze pociechy wciąż potrafią zorganizować sobie ciekawą zabawę podczas długich letnich wieczorów. Aby umilić im ten czas warto nauczyć ich prostych wyliczanek, które rozwiążą niejeden spór o to, kto ma być berkiem. Read the rest of this entry »

Dodano 25 lipca 2009  |  1 Komentarz »

Smaki lata

Lato jest okresem sezonowych owoców i warzyw. Aby te wakacyjne smaki towarzyszyły naszym pociechom podczas jesiennej szarugi czy zimowego mrozu, warto już teraz zastanowić się nad przetworami, kompotami, dżemami i konfiturami. Należy wybrać odpowiedni moment, kiedy cena owoców osiąga najniższą cenę i zabrać się za przetwory, a dzieciom poproszonym o pomoc sprawi to niewątpliwie ogromną radość. Read the rest of this entry »

Dodano 23 lipca 2009  |  Brak komentarzy »

Proste rymowanki dla dzieci

Nauka prostych rymowanek i krótkich wierszyków może stanowić nie tylko wprowadzenie do nauki ale także urozmaicenie różnych codziennych czynności. Wśród rymowanek jest wiele takich, które znamy jeszcze z czasów naszego dzieciństwa. A może ktoś z Was ma swoja ulubioną? Read the rest of this entry »

Dodano 21 lipca 2009  |  2 Komentarzy »

Kołdry, koszulki, dekoracje, drzwi drewniane – co nam oferuje Internet

Reklama Na BlogachMagia telewizji od początku jej istnienia działa na większość ludzi niezależnie od ich pochodzenia, wieku czy płci. Jej miejsce stopniowo jednak zajmuje komputer i Internet, za pomocą którego każdy użytkownik może znaleźć coś dla siebie. Bogactwo oferty Internetu pozwala rozwijać pasje czytelników, do których dyspozycji jest księgarnia internetowa, wzbudzać sportowe emocje przeglądając wyniki na żywo emitowanego meczu, pomoże dobrać drzwi drewniane i dekoracje do nowego domu, a także zakupić koszulki, firanki, kołdry i inne artykuły nie tylko gospodarstwa domowego. Read the rest of this entry »

Dodano 19 lipca 2009  |  Brak komentarzy »

Zabawy proste i bezpieczne

Przedstawiam ciekawe i łatwe do zrealizowania pomysły, jak mądrze, twórczo i wesoło bawić się z dzieckiem. Każdy znajdzie dla siebie propozycje najróżniejszych gier i zabaw do wykorzystania o każdej porze roku. Tego lata ani rodzice, ani dzieci nie będą się nudzić. Read the rest of this entry »

Dodano 17 lipca 2009  |  1 Komentarz »

Spragniony sławy

Reklama Na BlogachTego nikt się nie spodziewał… Informacja o kradzieży jakiej dokonano w czerwcową noc obiegła już cały kraj. To nie było zwykłe przestępstwo. Tym razem bandyci posunęli się naprawdę daleko. Niestety, ludzie zaangażowani w poszukiwania wciąż milczą, tłumacząc się dobrem śledztwa. My jednak dotarliśmy do zapisków detektywa B. Read the rest of this entry »

Dodano 15 lipca 2009  |  Brak komentarzy »

Zabawy z użyciem prostych przedmiotów

Do zabawy z dzieckiem można wykorzystać dosłownie wszystko: proste i bezpieczne narzędzia, przybory kuchenne, puste opakowania, materiały plastyczne i techniczne, kamyczki, szyszki, gałązki, piasek i wiele innych przyniesionych ze spaceru przedmiotów. Oto kilka pomysłów na zabawy z wykorzystaniem przedmiotów, które łatwo zdobyć. Read the rest of this entry »

Dodano 13 lipca 2009  |  Brak komentarzy »