Luty, 2010

Stawiamy dziecku wymagania

Kiedy dziecko jest przeziębione i zostaje w domu, często przeżywamy horror. Nagle okazuje się, że ciągle musimy zajmować się naszą znudzoną pociechą. Gramy wtedy w gry, czytamy książki, stajemy na głowie, aby wypełnić dziecku czas. A jeśli tak nie jest to zwykle dziecko siedzi dłużej przed komputerem czy telewizorem. To dobry czas, żeby pokazać dziecku do czego służy wyobraźnia, a także o wierze we własne siły. Read the rest of this entry »

Dodano 27 lutego 2010  |  Brak komentarzy »

Żłobek w Mysłowicach

logo-zyrafaDla wszystkich rodziców, którzy nie mają z kim zostawić swojego maluszka powstało w Mysłowicach miejsce specjalnie dla nich. Każdy rodzic może już teraz zapisać dziecko, które nie ukończyło jeszcze dwóch lat, do żłobka. Dziecko można zostawić pod opieką od poniedziałku do piątku od godziny 7:00 do 17:00. Read the rest of this entry »

Dodano 26 lutego 2010  |  Brak komentarzy »

„Będzie dobrze…”

sweet_childIleż to razy, przeglądając pisma ze zdjęciami roześmianych gwiazd czy słuchając wywiadów ze znanymi i lubianymi, myślisz sobie: „Ci to mają dobrze… Takim to się wszystko udaje”. Patrząc na tych, którzy z naszej perspektywy mają szczęście, możemy czasem odnieść wrażenie, ze nam się nie udało, że jesteśmy gorsi, w czepku się nie urodziliśmy. Tak jak my, dorośli, podziwiamy ludzi sukcesu, tak i dzieci fascynują się superbohaterami. Zazdroszczą im mocy, która daje możliwość rozwiązywania wszelkich problemów. Dobrze byłoby to potrafić… Read the rest of this entry »

Dodano 25 lutego 2010  |  Brak komentarzy »

Posti – herbatka dla niejadka

niejadek2Firma Posti w trosce o nasze maluchy przygotowała specjalną herbatkę owocowo-ziołową z witaminami. Herbatka dla niejadka to tylko jedna z trzech propozycji herbatek Herbuś dla dzieci. W sprzedaży dostępne są także herbatka dla bystrzaka oraz herbatka dla mistrza. Jak smakuje, czym charakteryzuje się i czym różni się od innych herbat propozycja firmy Posti? Read the rest of this entry »

Dodano 23 lutego 2010  |  1 Komentarz »

Uczeń IV klasy szkoły podstawowej

studentNasze dziecko ma już dawno za sobą kłopoty związane z przejściem z małej społeczności rodzinnej do potężnej społeczności przedszkolnej czy szkolnej. Gdy chłopiec czy dziewczynka są już w III klasie, niechętnie wspominają z jaką tremą pierwszy raz szli do przedszkola czy szkoły. Teraz są już prawdziwymi uczniami, którzy wszystko lub prawie wszystko wiedzą o szkole. Nabrali też przekonania, ze potrafią sprostać szkolnym obowiązkom. I oto przechodzą do IV klasy. Read the rest of this entry »

Dodano 21 lutego 2010  |  Brak komentarzy »

Kinderbal – przyjęcie dla dzieci

sweetPrzyjęcia urodzinowe i okolicznościowe dla dzieci to ważne święto dla wielu osób, nie tylko dla najmłodszych. To ważna uroczystość dla rodziców, dziadków, ciotek, zaprzyjaźnionych sąsiadów i wszystkich, którzy chcą uczestniczyć w przygotowaniach. Przede wszystkim jednak najbardziej podekscytowani są najmłodsi, którzy często z wrażenia nie potrafią wieczorami zasnąć. Read the rest of this entry »

Dodano 19 lutego 2010  |  Brak komentarzy »

Z małym dzieckiem w podróży i na wycieczce

family_holidayGdy udajemy się z dziećmi w dłuższą podróż koleją, samolotem, statkiem czy samochodem należy przemyśleć sobie wcześniej sposób żywienia ich w tych warunkach. Zależnie od czasu trwania podróży, trzeba zaplanować co z sobą zabrać i w jakich ilościach. Read the rest of this entry »

Dodano 17 lutego 2010  |  Brak komentarzy »

Sami wychowujemy grymaszącego malucha

sad_kidSmak jest zmysłem rozwiniętym już od urodzenia. Noworodek rozróżnia cztery zasadnicze smaki: gorzki, słody, słodki i kwaśny i reaguje na nie w specyficzny sposób. Jeśli smak jest przykry, krzywi się a nawet płacze; jeśli przyjemny, porusza ustami i wykonuje ruch połykania. Odróżniania bardziej złożonych smaków uczy się w czasie jedzenia i stopniowego poznawania nowych potraw. Różnice w rozpoznawaniu smaków są indywidualne. Read the rest of this entry »

Dodano 15 lutego 2010  |  Brak komentarzy »

Dzieci nie lubią rodziców

3_friends

Chociaż powszechnie wiadomo, że rodzina powinna się kochać, to przecież zdarzają się i takie rodziny, w których ich członkowie nie darzą się sympatią , kłócą się, lub starają się siebie unikać. Gdy takie stosunki panują między mężem i żoną, uważa się, że zawsze pozostaje jeszcze ostateczność, czyli rozwód. Gdy taka atmosfera panuje między rodzicami a dziećmi, wówczas wyjścia nie ma. Read the rest of this entry »

Dodano 13 lutego 2010  |  Brak komentarzy »

Smoczek

dummy

Na temat tego czy podawać dziecku smoczek czy nie, w jakich warunkach i na jakich zasadach, wypowiadają się specjaliści z różnych dziedzin życia i zdrowia dziecka. Zwolenników smoczków jest dokładnie tylu, co przeciwników. Ich producenci natomiast prześcigają się co do jakości, kształtu i wielkości, produkowanych przez nich smoczków. I rzeczywiście – w sklepach i aptekach jest naprawdę duży wybór. Kupić zatem smoczek, czy nie? Read the rest of this entry »

Dodano 11 lutego 2010  |  Brak komentarzy »