Kwiecień, 2010

Pobyt w szpitalu po porodzie

Jeżeli po porodzie pozostajesz w szpitalu, twoja położna będzie ci towarzyszyć aż do momentu przeniesienia na oddział położniczy, gdzie zostaniesz ulokowana w wygodnym łóżku ze swym dzieciątkiem w pobliżu. Dobrze, jeśli w ciągu pierwszych dni po powrocie do domu, ktoś będzie mógł Ci pomóc na przykład mąż, rodzice, twoje rodzeństwo lub przyjaciółka. Read the rest of this entry »

Dodano 30 kwietnia 2010  |  Brak komentarzy »

Jak wyglada dziecko po porodzie

Widok noworodka może wzbudzić u niektórych osób niepokój, jeśli nie szok – zamiast pulchnego malucha, jakiego sobie wyobrażałaś, widzisz dziecko naznaczone wzbudzającymi litość oznakami porodu, począwszy od zakrwawionej główki i niewielkich siniaków, a skończywszy na zmarszczkach skórnych. Nie przerażaj się – czas usunie wszystkie pozostałości trudów przyjścia na świat. Read the rest of this entry »

Dodano 28 kwietnia 2010  |  Brak komentarzy »

Pierwsze tygodnie życia dziecka

Rodzice z wielką niecierpliwością czekają przyjścia dziecka na świat, a chwilę, w której będą mogli je potrzymać w ramionach i przytulić, wyobrażają sobie tysiące razy. Dziecko zmienia życie rodziców w sposób nieodwracalny, jednak z pewnością potwierdzą oni, że warto podjąć ten trud. Read the rest of this entry »

Dodano 26 kwietnia 2010  |  Brak komentarzy »

Mieszkania, dekoracja wnętrz, balony, okna dachowe – rodzina na swoim

Reklama Na BlogachMłodzi ludzie coraz częściej decydują się na mieszkanie bez rodziców. Chcą wspólnie rozpocząć nowe życie, po swojemu urządzać mieszkania, wychowywać dzieci, po swojemu żyć. Młode małżeństwa bardzo często w nowej sytuacji zostają postawione przed trudną próbą Read the rest of this entry »

Dodano 24 kwietnia 2010  |  1 Komentarz »

Wakacyjny wypoczynek dzieci

holidayCałoroczna praca dziecka, wyczerpujące zajęcia szkolne i pozalekcyjne wymagają przywrócenia mu w okresie wakacji odpowiedniej kondycji fizycznej, równowagi psychicznej i pełnej sprawności umysłowej. Jak zorganizować dziecku wakacje, jaką formę wypoczynku wybrać i czym się w wyborze kierować? Czy dziecko jest zdolne znieść rozłąkę z rodzicami? Czy jest przygotowane do czynności samoobsługowych i podjęcia obowiązków wynikających z zasad zbiorowego życia? Czy stan jego zdrowia pozwoli na dostosowanie się do odmiennego rytmu dnia na kolonii czy obozie? Read the rest of this entry »

Dodano 22 kwietnia 2010  |  Brak komentarzy »

Sposoby na nudę

Wiosenna aura sprzyja wypadom za miasto, spacerom po parku, wycieczkom do lasu. Niestety wiosna to także czas burzowy i deszczowy. Nie stanowi to problemu jeżeli deszcz nie pada intensywnie a temperatura jest wysoka – zaopatrzeni w kolorowe kalosze, płaszcze przeciwdeszczowe i parasolki wyruszamy szukać słońca. Problem pojawia się wówczas, gdy deszcz leje nieustannie, a słońce nawet nie ma szans przebić się przez gęste chmury. W telewizji nic nie ma, kredki się znudziły, nowy samochodzik nie jest już tak interesujący jak na początku, a zabawki do piasku.. no cóż, muszą poczekać. Jednym słowem – nuda. Read the rest of this entry »

Dodano 20 kwietnia 2010  |  Brak komentarzy »

Jak napisać bajkę terapeutyczną

Samodzielne pisanie bajek terapeutycznych nie jest trudne, a w wielu sytuacjach może okazać się bardzo pomocne i inspirujące dla Was i Waszych dzieci. Pamiętajcie, że bajki te przeznaczone są dla dzieci do maksymalnie dziesięciu lat. Spełniają one dwie podstawowe funkcje: psychoedukacyjną – mają na celu dokonanie zmian w zachowaniu dziecka, psychoterapeutyczną – mają za cel wesprzeć emocjonalnie dziecko, dać wiarę we własne możliwości i siły, pokazać, że świat wszystkich emocji jest normalny. Read the rest of this entry »

Dodano 18 kwietnia 2010  |  Brak komentarzy »

Zabawki edukacyjne, sprzęt sportowy, obozy, studia podyplomowe… Gdy dzieci dorastają

Reklama Na BlogachDzieci dorastają bardzo długo, najpierw są niemowlętami, przedszkolakami, uczniami, gimnazjalistami, studentami. Towarzyszymy im w tej drodze, prowadzimy przez zawiłości i życiowe zakręty. Następuje jednak taki moment, Ze powinniśmy stanąć z boku i pozwolić dorastającym już dzieciom wybierać swój kierunek, który nie koniecznie musi zgadzać się z tym obranym przez nas. Dorastające dzieci mają prawo do swoich życiowych zakrętów i trudnych wyborów. Read the rest of this entry »

Dodano 16 kwietnia 2010  |  Brak komentarzy »

Meble łazienkowe, dachy, drzwi przeciwpożarowe, piły – wszystko na czym znają się mężczyźni

Reklama Na BlogachMężczyźni znają się na wszystkim… I nie jest to sarkazm z mojej strony. Owszem, kobiety także mają swoje zainteresowania, potrafią nieraz zaskoczyć rozmówcę swoją wiedzą w dziedzinie, której znajomością nie powstydziłby się nawet mężczyzna. Jeżeli jednak chodzi o sprawy i rzeczy typowo techniczne, to niewątpliwie mężczyźni są tu mistrzami. Read the rest of this entry »

Dodano 16 kwietnia 2010  |  Brak komentarzy »

Perfumy, sukienki, kwiaty, paznokcie… Piękna mama

Reklama Na BlogachMatka, żona, gospodyni, pracownik, kobieta – przede wszystkim kobieta. Każda matka będąc gospodynią domową a za razem spełniając się zawodowo, musi poradzić sobie z wieloma obowiązkami, jakie nakładają na nie wszystkie te role. A gdzie czas na „babskie” sprawy jak spotkania z koleżankami czy wypad do kosmetyczki? Każda kobieta powinna znaleźć dla siebie, tylko dla siebie przynajmniej kilka chwil w tygodniu. Read the rest of this entry »

Dodano 16 kwietnia 2010  |  Brak komentarzy »