Maj, 2010

Zakochana nastolatka

Nadeszła ta pierwsza, prawdziwa, miłość. Nie jakieś tam zapowiedzi ożenku w przedszkolu, czy wzdychania do idola z telewizji. On, czy ona, istnieje naprawdę i zawrócił w głowie waszemu „maleństwu”. Nie do końca możecie zrozumieć, dlaczego. Chude to to, źle ubrane, z krzywymi zębami, albo kolczykiem w pępku… Wyraźnie macie z tym problem, albo, po pierwszym szoku lekceważycie zjawisko. Przecież to jeszcze nic takiego, nie na poważnie, mówicie sobie nieraz. Czy na pewno? Read the rest of this entry »

Dodano 30 maja 2010  |  1 Komentarz »

Ojciec też potrzebuje wyprawki do szpitala

Co ze sobą zabrać? Przede wszystkim żonę! Spokój, opanowanie i ogromny bukiet ciepłych słów. Zapewne torba z wyprawką dla matki i dziecka została przygotowana przez żonę już dużo wcześniej. Jako ojciec, który wraz z żoną będzie uczestniczył w cudzie narodzin warto, abyś również zabrał ze sobą kilka rzeczy, które mogą Ci się przydać podczas czasu oczekiwania na tę najważniejszą chwilę. Read the rest of this entry »

Dodano 28 maja 2010  |  Brak komentarzy »

Dzień Matki

Na stronach kalendarza, świątecznych dni jet mało.
A szkoda! Co tu zrobić, by świąt nie brakowało?
Lecz jeden dzień szczególnie, swym blaskiem w maju kusi:
dla jednych to – Dzień Matki, a dla mnie – Dzień Mamusi.
Nie umiem mówić głośno, jak kocham i co czuję…,
więc patrząc Mamie w oczy, cichutko… podziękuję.
Dziękuję za to w s z y s t k o, czym d o b r o ć jest na ziemi,
że Jesteś najważniejsza, że tego nikt nie zmieni,
że jeden dzień najpiękniej w mym sercu jaśnieć musi:
dla jednych to -Dzień Matki, a dla mnie – Dzień Mamusi.

Dodano 26 maja 2010  |  Brak komentarzy »

Jestem z ciebie dumna…

Rodzic jest trochę jak trener, który wpływa na sukces swojego zawodnika-dziecka poprzez umiejętne połączenie krytyki i pochwały. I chociaż wydaje się, że nie ma nic prostszego od komplementowania swoich pociech, wielu rodziców popełnia błędy, które obniżają wartość ich słów. O to, jak chwalić skutecznie, zapytano dr Gregory’ego Rameya, psychologa dziecięcego. Oto kilka praktycznych jego zdaniem wskazówek. Read the rest of this entry »

Dodano 24 maja 2010  |  Brak komentarzy »

Całodzienna opieka nad dziećmi – zakładanie firmy

Reklama Na BlogachDziałalność gospodarcza, którą określa się jako Całodzienna opieka nad dziećmi, do alternatywa do tradycyjnych przedszkoli czy żłobków. Każdy, kto chciałby założyć podobną działalność powinien mieć tylko dobry plan, odrobinę chęci i trochę odwagi. Wiem o tym, bo sama założyłam podobną działalność. Read the rest of this entry »

Dodano 22 maja 2010  |  3 Komentarzy »

Przyjęcie dla najmłodszych… Naklejki, stroje karnawałowe, biżuteria, okap

Reklama Na BlogachUrządzając przyjęcie nie tylko dla swoich gości, ale także dla tych młodszych – znajomych naszych dzieci warto wcześniej odpowiednio się przygotować. O ile przyjęcie dla dorosłych już ludzi nie musi obfitować w niespodzianki i atrakcje, tak młodszym warto przygotować na tę okazję coś wyjątkowego. Read the rest of this entry »

Dodano 20 maja 2010  |  Brak komentarzy »

Internet, a w nim – odzież sportowa, dla niemowląt, taniec brzucha, implanty

Reklama Na BlogachCo skłania ludzi do korzystania z bogactwa internetu? Odpowiedź nie jest wcale taka prosta. Wszystko zależy od wieku, płci, statusu materialnego, wszystko zależy od tego, kto zasiada przed komputerem aby skorzystać z internetu. Każdy robi to z innego powodu, szuka różnych rzeczy. Read the rest of this entry »

Dodano 20 maja 2010  |  Brak komentarzy »

Internet, a w nim – kabiny prysznicowe, okna, kolektory słoneczne, frezowanie

Reklama Na BlogachInternet, to wiadomo nie od dnia dzisiejszego, to sposób na szybkie zdobywanie wszelkich informacji. Warto z niego korzystać w ramach oczywiście rozsądku. Niezależnie od tego, czy planujecie remont mieszkania, zakup obuwia czy szukacie pomysłu na niedzielny obiad ze znajomymi, z internetu warto skorzystać. Read the rest of this entry »

Dodano 20 maja 2010  |  Brak komentarzy »

Zawód Babcia?

Szef SLD – Grzegorz Napieralski podkreśla, że w Polsce co drugie dziecko chodzi do przedszkola, a zaledwie kilka procent do żłobka. Często pomoc dziadków w opiece nad wnukami jest niezbędna szczególnie dla matek, które chcą wrócić do pracy. Lewica proponuje, aby babcia lub dziadek otrzymywali dodatek za opiekę nad wnuczętami, jeżeli zabraknie dla nich miejsca w przedszkolu lub żłobku. Posłowie SLD przygotowują projekt ustawy w tej sprawie. Read the rest of this entry »

Dodano 18 maja 2010  |  Brak komentarzy »

Dzień Dziecka w domu dziecka

Fundacja Hospicyjna z okazji Dnia Dziecka rozpoczyna ogólnopolską akcję – Dzień Dziecka dla osieroconych dzieci – zrób im prezent! Dzieci z całej Polski– podopieczni Fundacji – stworzyły listę swoich wymarzonych prezentów. Każdy może wziąć udział w akcji i obdarować wybrane dziecko. Read the rest of this entry »

Dodano 16 maja 2010  |  Brak komentarzy »