Sierpień, 2010

Spotkania przy kawie

kawaZapraszam wszystkie kobiety na spotkania przy kawie, czyli serwis tworzony przez kobiety i dla kobiet, w którym każda z Was z pewnością znajdzie coś dla siebie. Wystarczy wejść na www.spotkaniaprzykawie.pl Read the rest of this entry »

Dodano 30 sierpnia 2010  |  Brak komentarzy »

Małe tłuścioszki

dzieckoPolskie dzieci nie są wprawdzie tak otyłe jak maluchy z USA, ale niebawem mogą im dorównać – takie wnioski padły podczas jednej z konferencji zorganizowanej w Centrum Zdrowia Dziecka. Lekarze ostrzegają: zdobyta w dzieciństwie nadwaga może w przyszłości prowadzić do zespołu metabolicznego, czyli wzrostu poziomu złego cholesterolu, nadciśnienia, stłuszczenia wątroby i cukrzycy. Read the rest of this entry »

Dodano 28 sierpnia 2010  |  Brak komentarzy »

Gdy lewa półkula dominuje

dzieci czytająZapewne wiesz, ze leworęcznego dziecka nie wolno zmuszać do tego, by posługiwało się prawą. Ono wybiera tę, która sprosta wymaganiom lepiej. Jedna osoba na sto chętniej posługuje się lewą ręką. Jeśli twoje dziecko też, pomóż mu odnaleźć się w świecie urządzonym dla praworęcznych. Read the rest of this entry »

Dodano 26 sierpnia 2010  |  Brak komentarzy »

Rady dla mamy nieśmiałka

nieśmiałekTwój smyk unika wspólnej zabawy z innymi dziećmi? Niechętnie podejmuje rozmowy i wspólną inicjatywę z rówieśnikami? Podpowiemy, jak przełamać jego opory i zachęcić do kontaktów z maluchami. Oto kilka rad, które mogą być pomocne dla mamy nieśmiałego dziecka. Read the rest of this entry »

Dodano 24 sierpnia 2010  |  Brak komentarzy »

Dziecięce dąsy

obrażonaWiecznie niezadowolone, nadąsane, obrażone – czy takie jest twoje dziecko? Gdy coś nie idzie po jego myśli, albo narzeka, albo milczy i odchodzi w drugą stronę. Ty najczęściej możesz się tylko domyślać, co znowu wprawiło je w zły humor. To sytuacje stresujące dla każdej mamy. Trzeba nauczyć się reagować na takie zachowania. Read the rest of this entry »

Dodano 22 sierpnia 2010  |  Brak komentarzy »

Burza w życiu nastolatka

nastolatkaNastolatki mimo licznych niebezpieczeństw, na jakie się narażają, w ogromnej większości wychodzą cało z wszelkich opresji. Mało tego, one wręcz rozkwitają. Około 17 lub 18 roku życia zaczynają być bardziej dojrzałe emocjonalnie. Dopiero wtedy rozum ma szansę zatriumfować nad pokusą. Oto podpowiedzi, które pomogą ci chronić twoje dziecko i czuwać nad nim do chwil, gdy w jego mózgu nie skończy się burza. Read the rest of this entry »

Dodano 20 sierpnia 2010  |  Brak komentarzy »

ABC Zdrowie

Reklama Na BlogachZdrowie rodziny to zdrowie każdego jej członka z osobna. Kobieta jako matka i żona, mężczyzna jako mąż i ojciec oraz dziecko. Na zdrowie składa się naprawdę wiele składników, to nie tylko dieta bogata we wszystkie składniki odżywcze, aktywny wypoczynek, umiejętność radzenia sobie ze stresem… Read the rest of this entry »

Dodano 18 sierpnia 2010  |  Brak komentarzy »

Chcę być superbohaterem

Dzieci szukają wzorów godnych naśladowania. Najpierw jest to mama, potem nauczyciel, ale często także bohater literacki lub filmowy. Odważny, pomysłowy – ma cechy, które malcowi bardziej imponują. Często idolami maluchów bywają także fikcyjne postaci z książek, komiksów, kreskówek, czy filmów. Mogą się z nimi spotykać tak często jak chcą, sięgając kolejny raz po książkę lub film. Read the rest of this entry »

Dodano 16 sierpnia 2010  |  Brak komentarzy »

Ach, te swędzące kropeczki

Ospa wietrzna nie jest groźna. Jednak jej główny objaw –wysypka– bywa prawdziwym utrapieniem. Ciepło nasila swędzenie, zadbaj więc, by temperatura w sypialni malucha nie przekraczała 20 stopni. Oto najlepsze sposoby złagodzenia dolegliwości związanych z ospą wietrzną. Read the rest of this entry »

Dodano 14 sierpnia 2010  |  Brak komentarzy »

Pożegnanie maleństwa ze smoczkiem

Odruch ssania w pierwszym roku życia jest niezwykle ważny i silny, potem stopniowo zanika. Ten naturalny mechanizm zaburza smoczek i ze względu na zdrowie, trzeba malca stopniowo od niego odzwyczajać. Bądź cierpliwa i nie porównuj swojego szkraba z rówieśnikami. Przecież w końcu i twoja pociecha wyrośnie z niemowlęcych zwyczajów. Zrobi to szybciej, jeśli jej w tym pomożesz. Read the rest of this entry »

Dodano 12 sierpnia 2010  |  Brak komentarzy »