Listopad, 2010

Mama pracująca

dzieckoKończy się urlop macierzyński. I wiele matek staje przed dylematem: zostawić maleństwo pod czyjąś opieką i wrócić do pracy, czy pozostać w domu ledwo wiążąc koniec z końcem. Read the rest of this entry »

Dodano 30 listopada 2010  |  Brak komentarzy »

Czas wolny

czas wolnyChyba nikt nie zaprzeczy, że niezależnie od wieku, płci czy innych cech, każdego dnia powinniśmy mieć szansę wypocząć, rozerwać się, zrobić coś dla własnej przyjemności. Naszą codzienność wypełniają coraz częściej obowiązki związane z nauką i pracą, codzienne rytuały – sen, spożywanie posiłków… Współcześnie coraz bardziej cenimy czas wolny – szczególnie, gdy żyjemy w ciągłym „niedoczasie”… Ważną kwestią staje się przygotowanie dzieci do umiejętnego zarządzania własnym czasem i korzystania z czasu wolnego. Read the rest of this entry »

Dodano 28 listopada 2010  |  Brak komentarzy »

Sposób na jesień

zimaDzieci powinny przyzwyczajać się do niskich temperatur już od pierwszych tygodni życia. Hartowanie i oswajanie z zimnym, świeżym powietrzem to najlepszy sposób na odporność, a zarazem świetna recepta na zachowanie zdrowia w naszym klimacie. Read the rest of this entry »

Dodano 26 listopada 2010  |  Brak komentarzy »

Mały kolekcjoner

kolekcjaJeszcze do niedawna rodzice byli szczęśliwi, gdy dziecko zaczynało kolekcjonowanie jakichś przedmiotów. Zbieranie znaczków, etykietek z pudełek od zapałek, czy kolekcjonowanie owadów są bardzo rozwijające. Z pasji zbieracza mogły zrodzić się także inne zainteresowania, dzięki którym dziecko wybierało czasem nawet swoją drogę życiową… Read the rest of this entry »

Dodano 24 listopada 2010  |  Brak komentarzy »

Co dalej z becikowym?

dzieckoPieluchy, szczepionki, wózek albo chrzciny – na to najczęściej idą pieniądze z becikowego. Rodzice małych dzieci zgodnie przyznają, że ten zasiłek nikogo nie motywuje do rodzenia. Rzecznik Głównego Urzędu Statystycznego uważa wręcz, że przekonanie o jego skuteczności jest tak abstrakcyjne, jak inwazja kosmitów na Ziemię. Po co nam ten wydatek? Read the rest of this entry »

Dodano 22 listopada 2010  |  1 Komentarz »

Po narodzinach

noworodekOd dziewięciu miesięcy przygotowujesz się na ten wyjątkowy moment. Chodzisz do szkoły rodzenia, czytasz książki i pisma dla przyszłych rodziców. Mimo to nie wiesz, czego dokładnie spodziewać się na oddziale położniczym. Zastanawiasz się, jak będzie przebiegał twój poród i jak lekarze sprawdzą, czy twoje maleństwo urodziło się zdrowe. Read the rest of this entry »

Dodano 20 listopada 2010  |  Brak komentarzy »

Piękna mama

kobietaSą takie chwile w życiu każdej kobiety, że… chciałaby się zapaść pod ziemię. I nie chodzi tu o piramidalną kompromitację w trakcie ważnej rozmowy z Ważnym Klientem w firmie, obciachową wpadkę podczas publicznego występu na forum swoich znajomych, okropne zachowanie na pierwszej randce, ale o… coś bardziej prozaicznego. Chodzi o urodę. Read the rest of this entry »

Dodano 18 listopada 2010  |  Brak komentarzy »

Boli brzuszek

płaczPrzyczyn tej dolegliwości może być bardzo wiele. U niemowląt zazwyczaj są to kolka, zaparcia, infekcje, błędy dietetyczne. Sprawdź, w jaki sposób możesz sobie poradzić z problemem. Read the rest of this entry »

Dodano 16 listopada 2010  |  Brak komentarzy »

Zwierzak dla dziecka

piesObecność zwierzaka w domu naprawdę dużo daje. Może zatem warto się skusić i przystać na prośby dziecka? Psa albo kota. Rybkę albo papugę. Na pewno nie raz, nie dwa usłyszysz taką prośbę od swojego przedszkolaka. Może to wcale nie jest zły pomysł? Malec nie tylko zyskuje towarzysza zabaw, ale także uczy się wrażliwości i szacunku dla zwierząt, systematyczności i odpowiedzialności za inną istotę. No i ma przyjaciela, który poprawia humor, nie ocenia, nie stawia stopni, nie krytykuje. Decyzji jednak nie wolno podejmować pochopnie, bo wiele niechcianych zwierząt mogłoby mieć na imię „Kaprys”. Read the rest of this entry »

Dodano 14 listopada 2010  |  Brak komentarzy »

Mama rozmawia

mamaCiąża to wyjątkowy okres dla każdej kobiety, który przybliża ją do jednej z ważniejszych ról w życiu – bycia mamą. Oczekiwanie na narodziny dziecka to przede wszystkim czas przygotowań, ale również czas na pokonanie własnych obaw i niepokojów. Coraz częściej przyszłe mamy chcą przeżyć ten ważny okres świadomie i z radością, aby należycie przygotować się na powitanie nowego życia. Wszystkie troski, lęki i odpowiedzi na nurtujące trudne pytania zostaną rozwiane podczas drugiej edycji spotkań „Mama rozmawia”. Premierowe spotkanie odbyło się już 18 października w Warszawie. Read the rest of this entry »

Dodano 12 listopada 2010  |  Brak komentarzy »