Grudzień, 2010

Szczęśliwego Nowego Roku

nowy rokPo zaciemnionym niebie biegnie smuga kolorowa, z ogonem rozpryskującym się po królestwie nocy. Po chwili znika w blasku księżyca, tak jak rok miniony. Lecz coś po nim pozostanie- wspomnienia i marzenia. Szczęście i te dni gorsze, słowa raniące i te kojące. Uśmiech igrający ze łzami. A ja życzę Ci, aby te wspomnienia, które pozostaną w pamięci w Nowym Roku były inne. Z marzeniami, masą dobrych dni, słowami płynącymi z serca, które uszczęśliwią, wspomnienia z masą miłości i przyjaźni.

Dodano 31 grudnia 2010  |  Brak komentarzy »

Kiedy córka staje się kobietą

nastolatkaPierwsza menstruacja jest dla dojrzewającej dziewczyny nie lada wydarzeniem. Oznacza to dla niej wielki krok w stronę dorosłości. Nawet dla dobrze uświadomionej dziewczyny pierwsze krwawienie miesiączkowe oznacza wielkie zmiany w jej ciele. Pierwsza menstruacja, nazywana potocznie również okresem, jest dla każdej dziewczyny wielkim wydarzeniem, na które czeka ona z niecierpliwością, niepewnością i radością jednocześnie. Read the rest of this entry »

Dodano 29 grudnia 2010  |  Brak komentarzy »

Urlop macieżyński w 2011 roku

ciążaSpodziewasz się dziecka? Zapoznaj się z regulacjami dotyczącymi urlopu macierzyńskiego w 2011 roku i w pełni wykorzystaj należne ci prawa. Pamiętaj, że od 2010 roku przysługuje ci dodatkowy urlop macierzyński w wymiarze dwóch tygodni. Read the rest of this entry »

Dodano 27 grudnia 2010  |  Brak komentarzy »

Wesołych Świąt

zyczeniaNa stole leżą świąteczne dania. Robi się ciemno – nadchodzi noc. Pod choinką stos prezentów do rozdania, w całym domu panuje świąteczna moc. Niech te święta będą dla Was Drodzy czytelnicy i Waszych rodzin wyjątkowym czasem, spędzonym w rodzinnym gronie, w miłej atmosferze świąt. Wszystkiego najlepszego, dużo szczęścia i radości w nadchodzącym Roku 2011 i błogosławieństwa Bożego…

Dodano 24 grudnia 2010  |  Brak komentarzy »

Moje dziecko superbohaterem

Moje dziecko zostało superbohaterem – szczegóły wkrótce, będziecie zszokowani Read the rest of this entry »

Dodano 21 grudnia 2010  |  Brak komentarzy »

Gra pod choinkę

graBrak motywacji do nauki, spowolnione tempo pracy, łatwe zniechęcanie się i „bujanie w obłokach” to typowe objawy zaburzeń koncentracji u dzieci. Niewielu rodziców zdaje sobie sprawę z tego, że w obliczu problemu mają szereg możliwości by mu zaradzić. Jedną z nich są gry edukacyjne. Read the rest of this entry »

Dodano 20 grudnia 2010  |  Brak komentarzy »

Najpopularniejsze materiały w 2010 roku

Zbliża się koniec roku. Czas na małe podsumowanie:

Liczba postów: 187

Od początku roku odwiedziliście bloga:  66538 razy, generując 109 982 odsłony.

Podczas jednej wizyty spędzacie tu około: 1:20 , przeglądając 1,65 strony.

Oto lista 10 najpopularniejszych materiałów na lekcjawychowania.pl w 2010 roku:

Z tego miejsca pragnę też podziękować reklamodawcą dzięki którym serwis istnieje. Chociaż sam blog nie jest dochodowy to reklamy pozwalają na utrzymanie domeny i hostingu.

Dodano 18 grudnia 2010  |  Brak komentarzy »

My i jego córka

rodzinaGdy osoby samotnie wychowujące dziecko znajdują miłą osobę, z którą mogłyby stworzyć związek zadają sobie wiele pytań: Jak powiedzieć o tym dziecku? Jak ono zareaguje? Read the rest of this entry »

Dodano 16 grudnia 2010  |  Brak komentarzy »

Czy to już…?

okoSkurcze, którym towarzyszy twardnienie brzucha (tzw. przepowiadające) pojawiają się zazwyczaj na kilka tygodni przed spodziewanym terminem rozwiązania. W ten sposób macica przygotowuje się do porodu. Read the rest of this entry »

Dodano 14 grudnia 2010  |  Brak komentarzy »

Technologia dzieciństwa

dzieckoProducenci prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowych gadżetów, które mają ułatwić życie rodzicom. Na przykład „tłumacze płaczu” to tylko przykład z całej serii urządzeń. Dom zamienia się wręcz w składowisko elektronicznych niań, fotelików i innych gadżetów, które mają dodać cyfrowego wyrafinowania czynnościom, które od lat doprowadzały rodziców do białej gorączki. Niektóre z nich okazują się nawet całkiem przydatne, ale jak wiadomo, dzieci są zmienne, i to, co działa jednego dnia, następnego może okazać się kompletną klapą. Read the rest of this entry »

Dodano 12 grudnia 2010  |  Brak komentarzy »