Styczeń, 2011

Czarnoskóre dziecko w przedszkolu

dzieckoMoja 5-letnia córeczka jest mulatką i za kilka miesięcy pójdzie do przedszkola. Boję się, że inne dzieci jej nie zaakceptują, bo jest po prostu inna. Jak z nią o tym porozmawiać? Read the rest of this entry »

Dodano 30 stycznia 2011  |  Brak komentarzy »

Pierwszy spacer

spacerPierwszy spacer niemowlaka to często spore wyzwanie dla debiutujących rodziców. Pojawia się wiele pytań i wątpliwości: kiedy jest ten najodpowiedniejszy moment na pierwsze przechadzki, jak ubrać malucha, jak się przygotować i w ogóle – dlaczego spacerowanie jest tak ważne? Read the rest of this entry »

Dodano 28 stycznia 2011  |  Brak komentarzy »

To jest Twój tatuś

ojciecWitam, kiedy zaszłam w ciążę, partner zostawił mnie. Nie mamy z nim kontaktu, nie płaci alimentów. Parę miesięcy po urodzeniu synka rozpoczęłam nowy związek. Teraz dziecko ma 1,5 roku i mówi do niego „tata”. Jesteśmy zaręczeni i dążymy do tego, by cała trójka miała jedno nazwisko :) Jednak wciąż się zastanawiamy nad tym, jak to będzie, kiedy będziemy musieli powiedzieć synkowi o tym wszystkim. Read the rest of this entry »

Dodano 26 stycznia 2011  |  Brak komentarzy »

Tata za granicą

synMąż pracuje za granicą, co dwa tygodnie przylatuje na weekend. Jak mam wychowywać naszego 7-letniego syna, aby mimo nieobecności ojca, czuł się przez niego kochany i akceptowany? Read the rest of this entry »

Dodano 24 stycznia 2011  |  Brak komentarzy »

Czy to mama czy to babcia?

dzieckoKobieta decydująca się na macierzyństwo w późnym wieku wciąż traktowana jest jako obiekt zainteresowania, który ogląda się jak niespotykany rodzaj owada – przez szkło powiększające. Wszystko wskazuje jednak na to, że powinniśmy się powoli oswajać ze zjawiskiem późnego macierzyństwa. Według badań, blisko czterdzieści procent małżeństw w Polsce decyduje się na potomstwo później niż jeszcze kilkanaście lat temu. Read the rest of this entry »

Dodano 22 stycznia 2011  |  Brak komentarzy »

Dziecięca histeria

dzieckoSynek ma 15 miesięcy. Nie mam pojęcia, jak się zachować, gdy wpada w histerię, co zdarza mu się bardzo często. Ostatnio nie chciał wsiąść do samochodu, wyrywał mi się z rąk, za nic nie dał się zapiąć w foteliku, a przy tym krzyczał i płakał w niebogłosy. Byłam przerażona i im głośnej powtarzałam „nie wolno”, tym gorzej on płakał. Jak powinnam się zachowywać w takich sytuacjach? Read the rest of this entry »

Dodano 20 stycznia 2011  |  Brak komentarzy »

Kariera czy pieluchy?

dzieckoWiele pań staje obecnie przed dylematem: planując swoją przyszłość zastanawiają się, czy osobiste cele i pragnienia będą się uzupełniać, a może wykluczać z pracą zawodową. Read the rest of this entry »

Dodano 18 stycznia 2011  |  Brak komentarzy »

Matka dwójki dzieci

rodzinaNarodziny pierwszego dziecka są wydarzeniem, które wywraca nasze życie do góry nogami. Ale chociaż doświadczenie zazwyczaj pomaga w życiu, decyzja o drugiej ciąży bynajmniej nie należy do łatwych. W pewnych okolicznościach niewiedza bywa błogosławieństwem. Jednak matki oczekujące kolejnego potomka nie mogą na nią liczyć. Read the rest of this entry »

Dodano 16 stycznia 2011  |  Brak komentarzy »

Zakończenie semestru

szkołaKażdy uczeń chce zakończyć semestr z sukcesem. Jak to osiągnąć, z kim powtarzać materiał i u kogo szukać pomocy – radzi pedagog szkolna Paulina Lis-Pakulska. Read the rest of this entry »

Dodano 14 stycznia 2011  |  Brak komentarzy »

Mamo, kup mi psa…

piesKochany szczeniak, słodki kotek czy mała świnka morska? Twoje dziecko koniecznie chce mieć jakieś zwierzątko domowe. Z jednej strony doskonale rozumiesz swojego malucha, bo sama uwielbiasz zwierzęta, poza tym dziecko uczy się przy zwierzęciu odpowiedzialności. Jednak z drugiej strony zwierzak wiąże się z dużymi kosztami, a do tego dochodzi obowiązek opieki nad czworonogiem. Read the rest of this entry »

Dodano 12 stycznia 2011  |  1 Komentarz »