Luty, 2011

Leki bez recepty przy małych urazach

urazyDzieci mają ogromną potrzebę ruchu. Choć sprawia im to przyjemność i jest ze wszech miar pożądane, niesie też pewne ryzyko urazu. Żeby je zmniejszyć powinniśmy zwracać uwagę, czy plac zabaw (podwórko) ma miękkie podłoże, a urządzenia przeznaczone dla dzieci są maksymalnie bezpieczne i w należytym stanie technicznym. Ruch to zdrowie, ale czasem też kończy się bolesnym upadkiem. Oto pierwsza pomoc przy stłuczeniach i otarciach. Read the rest of this entry »

Dodano 27 lutego 2011  |  Brak komentarzy »

Przedszkolak w supermarkecie

dzieckoJest już na tyle duży, że świat bardzo go interesuje. Wszystkiego chciałby dotknąć, potrzymać, posmakować. Biega szybciej od ciebie, ale nie rozumie jeszcze powtarzanego do znudzenia „nie wolno”. Twój dwulatek. Spuszczony na chwilę z oka, może zrobić sobie krzywdę. Zwłaszcza w supermarkecie, gdzie wokół jest tyle nowych, ciekawych rzeczy. Read the rest of this entry »

Dodano 25 lutego 2011  |  Brak komentarzy »

Przyklejony do mamy

dzieckoRoczne dziecko potrafi być niemal przyklejone do mamy, nie chce puścić jej nawet na krok, jest przy tym zaborcze i zazdrosne o każdy przejaw uwagi poświęconej komuś innemu. Taka silna więź z mamą jest na tym etapie rozwoju jak najbardziej typowa. Jeszcze w drugim, a nawet trzecim roku życia wiele dzieci nie chce puścić przysłowiowej maminej spódnicy. Mama to bezpieczeństwo, opoka, najpewniejsza rzecz na świecie. Read the rest of this entry »

Dodano 23 lutego 2011  |  Brak komentarzy »

Jasne reguły

dziecko„Nie kupię ci zabawki, bo nie mam pieniędzy” – mówisz, do niezadowolonego z tego faktu Malca. Po chwili kupujesz cukier, mleko, masło. Dziecko zaczyna tupać, krzyczeć czy nawet bić cię na ulicy… ulegasz… kupujesz kolejną zabawkę „dla świętego spokoju”. Potem masz wyrzuty sumienia, że znowu uległaś. Read the rest of this entry »

Dodano 21 lutego 2011  |  Brak komentarzy »

Na imprezę z brzuszkiem

brzuchFakt, że wkrótce zostaniesz mamą, nie oznacza, że musisz rezygnować ze wszystkich imprez. Ba! Możesz się na nich bawić tak dobrze jak nigdy dotąd. Teraz ty i maluszek jesteście najważniejsi, więc bez poczucia winy możesz sobie odpuścić sobie porządki, kupowanie tysiąca prezentów czy też męczące wizyty u dalekich krewnych. Read the rest of this entry »

Dodano 19 lutego 2011  |  Brak komentarzy »

Problemy małego mężczyzny

dzieckoChoć to o problemach intymnych kobiet mówi się najczęściej, także mężczyźni miewają kłopoty z najwrażliwszą częścią ciała. Nie tylko dorośli. Stulejka, przyklejony napletek, niezastąpione jądro czy stan zapalny zdarzają się również małym chłopcom. Jak zaradzić tym dolegliwościom? Które z nich są groźne i wymagają interwencji lekarza? Read the rest of this entry »

Dodano 17 lutego 2011  |  Brak komentarzy »

Bezstresowe wychowanie?

dzieckoWszyscy kochający rodzice chcą, aby ich dziecko było szczęśliwe. Właśnie dlatego muszą wyznaczać mu granice… Na pewno nie może polegać na ciągłym uleganiu dziecku i usuwaniu przeszkód z jego drogi nawet zanim samo je zauważy… Każdy człowiek i mały, i duży potrzebuje pewnych reguł i zasad. Inaczej czuje się zagubiony. Read the rest of this entry »

Dodano 15 lutego 2011  |  Brak komentarzy »

Zasady podawania antybiotyków

antybiotykSą skuteczną bronią przeciwko wielu groźnym chorobom. Nasz redakcyjny ekspert wyjaśnia, jak należy stosować je u maluchów, by pomagały, a nie szkodziły. Read the rest of this entry »

Dodano 13 lutego 2011  |  Brak komentarzy »

Chłopiec a nie dziewczynka

synWitam! Jestem w szóstym miesiącu trzeciej ciąży i właśnie dowiedziałam się, że będę miała synka. Mam już 15 letnią córkę i 12 letniego syna. Syn chował się nam świetnie, mamy ze sobą bardzo dobry kontakt, natomiast z córką odkąd skończyła 6 lat nie możemy się dogadać, jest bardzo zamknięta w sobie, ale bywa też agresywna, nie pomaga nam, dom traktuje prawie jak noclegownię itp. Próbowałam wiele razy jakiegoś zbliżenia, ale my jako rodzice dla niej nie istniejemy. Winię siebie w dużym stopniu za to że jest taka, żałuję, że nie umiałam jej inaczej wychowywać, bardzo brakuje mi córki… Podświadomie liczyłam, że kolejne dziecko okaże się dziewczynką, że będę miała jeszcze jedną szansę… Read the rest of this entry »

Dodano 11 lutego 2011  |  Brak komentarzy »

Na porodówce bez niespodzianek

szpitalWiększość przyszłych mam nie może doczekać się chwili, w której zobaczą swoje dziecko. Jednak na samą myśl o porodzie ogarnia je paniczny strach. Drogie mamy, nie martwcie się na zapas, tylko postarajcie się oswoić lęk przed nieznanym. Przeczytajcie, jak może wyglądać ten dzień oraz co podczas porodu i pobytu w szpitalu będzie się z wami działo. Read the rest of this entry »

Dodano 9 lutego 2011  |  Brak komentarzy »