Kwiecień, 2011

Każde z rodziców kocha inaczej

rodziceKażde z rodziców kocha inaczej, a dziecko potrzebuje zarówno miłości matki, jak i ojca. Jedna miłość stanowi uzupełnienie drugiej. Nie jest prawdą, że matka i ojciec kochają tak samo. Każda z tych miłości jest jakościowo odmienna i tworzy różne więzi między rodzicem a dzieckiem. Read the rest of this entry »

Dodano 30 kwietnia 2011  |  Brak komentarzy »

Moon Dough – zdrowy rozwój

moonPianka Moon Dough to wspaniała alternatywa dla wszechobecnej plasteliny, ciastoliny czy masy solnej. Zabawka bardzo wysoko została oceniona zarówno przez rodziców jak i dzieci. Rodzice docenili łatwość użytkowania i sprzątania. Dzieci doceniły głównie walory rozrywkowe pianki. Warto także wspomnieć, że pianka w swojej formie spełnia także funkcje wspomagającą prawidłowy rozwój takich funkcji jak motoryka, koncentracja i koordynacja. Read the rest of this entry »

Dodano 28 kwietnia 2011  |  Brak komentarzy »

Moon Dough – opinie dzieci

moonKarolinka ma cztery lata. W tym wieku zabawa odgrywa ważną rolę w rozwoju. Wszelkiego typu gry ruchowe, logiczne, układanki, zajęcia plastyczne i techniczne pozwalają na prawidłowy i zdrowy wzrost. Przez kilka dni Karolinka wraz z mamą do zabaw manualnych wykorzystywały piankę Moon Dough. Opinię jej mamy na temat zabawki już znamy, tera czas na zdanie Karolinki. Read the rest of this entry »

Dodano 26 kwietnia 2011  |  Brak komentarzy »

Śmigus! Dyngus!

dyngusŚmigus! Dyngus! Na uciechę
z kubła wodę lej ze śmiechem!
Jak nie z kubła, to ze dzbana,
śmigus-dyngus dziś od rana.
Staropolski to obyczaj,
żebyś wiedział i nie krzyczał,
gdy w Wielkanoc, w drugie święto,
będziesz kurtkę miał zmokniętą.

Dodano 25 kwietnia 2011  |  Brak komentarzy »

Wesołych Świąt

swietaKoszyczki pełne pisanek,
koszyczki kolorowe takie
już od soboty wielkiej,
czekają na Zmartwychwstanie.
A od rana samego
w niedzielny poranek
serca się radują,
ze Zmartwychwstania Pańskiego.
I przy tym wielkanocnym stole,
Dzieląc się jajeczkiem, solą i chlebem
Składamy sobie życzenia
Wesołego Alleluja!!!

Dodano 22 kwietnia 2011  |  Brak komentarzy »

Moon Dough – opinie rodziców

moon doughKiedy rozmawiałam z rodzicami dzieciaków często słyszałam opinię, że zajęcia plastyczne i techniczne są wspaniałą rozrywką dla dzieci. Z tą opinią jednak idzie w parze zdanie, że o ile warto je organizować w szkole czy przedszkolu – w domu niekoniecznie. Najpierw zabawa, farby, plastelina, potem bałagan, pobrudzone ubrania, meble, dywany. Czy podobne problemy dotyczą pianki Moon Dough? Read the rest of this entry »

Dodano 22 kwietnia 2011  |  Brak komentarzy »

Twórcza nuda

nudaCiągle organizujesz czas swojemu dziecku. Podsuwasz mu kredki, książeczki, plastelinę. Myślisz, co jeszcze zrobić, by lepiej się rozwijało? Najlepiej… nic! Dlaczego? Ponieważ okazuje się, że najbardziej pomysłowe oraz kreatywne są dzieci, którym pozwala się czasem na nicnierobienie. Wymyślanie kolejnych zajęć, podczas których malec mógłby rozwijać swoje zdolności, wcale nie jest aż tak korzystne. Planując dziecku każdy dzień, tak by ani chwili nie siedziało bezczynnie, szkodzisz mu. Read the rest of this entry »

Dodano 20 kwietnia 2011  |  Brak komentarzy »

Pianka do lepienia

piankaPianka do lepienia to fantastyczna alternatywa dla plasteliny, modeliny, ciastoliny i innych mas służących do zabawy poprzez lepienie. Podstawowe zalety pianki, które pozwalają rozwijać sprawność manualną dzieci wzbogacone są o element czegoś nowego. Struktura pianki, jej lekkość i ciekawa forma pozwala na uatrakcyjnienie zajęć plastycznych zarówno w domu, przedszkolu jak i szkole. Read the rest of this entry »

Dodano 18 kwietnia 2011  |  Brak komentarzy »

Całować dzieci?

rodzinaDla niektórych rodziców całowanie dziecka w usta jest czymś zupełnie normalnym. Inni upatrują się w tych pocałunkach podtekstów seksualnych. Jeszcze inni boją się próchnicy. Dlatego wielu rodziców zastanawia się: czy całować dziecko? Do jakiego momentu całusy są niewinne? Czy ciocia może całować w usta? Lista pytań jest długa, a o odpowiedzi wcale nie jest łatwo. Read the rest of this entry »

Dodano 16 kwietnia 2011  |  Brak komentarzy »

Rodzice dzieci niepełnosprawnych

dzieckoMówi się, że niepełnosprawne dziecko to takie samo dziecko jak każde inne. Choroba, na którą zapadło lub z którą się urodziło, odbiera mu jednak normalne dzieciństwo. Przeszkody, które stawia mu codzienne życie, są często trudne do pokonania. I choć ogromne wsparcie u swoich rodziców, zapewniających troskę i podejmujących starania i lepsze życie dla niego, także przed nimi piętrzą się wciąż trudności – te finansowo-prawne, społeczne i emocjonalne. Read the rest of this entry »

Dodano 14 kwietnia 2011  |  Brak komentarzy »