Lipiec, 2011

Dmuchane zabawki

zabawkiSezon wakacyjny w pełni a wraz z nim raj dla kurortów nadmorskich. Nim jednak kupisz swojej pociesze kolejną dmuchaną zabawkę, przyjrzyj się jej dokładnie, ponieważ może się okazać, że jest ona niebezpieczna. Read the rest of this entry »

Dodano 30 lipca 2011  |  Brak komentarzy »

Bezpieczne wakacje na wsi

na wsiJesteś rodzicem małego dziecka i mieszkasz na wsi bądź masz w planach rodzinny wyjazd na wieś – zapraszamy do zapoznania się z kilkoma podpowiedziami, na co zwrócić uwagę, aby Twoje dziecko było na wsi bezpieczne. Read the rest of this entry »

Dodano 28 lipca 2011  |  Brak komentarzy »

Książki dla najmłodszych

dzieciW dobie gier komputerowych i telewizji oraz natłoku reklam już najmłodsi faszerowani są przemocą, agresją, jak i chęcią brania tylko dla siebie – dotyczy to nawet kreskówek. Zagraża to prawidłowemu rozwojowi dzieci, które – bezkrytycznie przesiąkając obrazami podawanymi przez media – nie rozwijają wyobraźni, nie poszerzają wiedzy, mają kłopoty natury emocjonalnej. Najlepszym wyjściem z tej sytuacji jest czytanie dziecku na głos, co wyrobi w maluchu nawyk spędzania czasu z książką. Read the rest of this entry »

Dodano 26 lipca 2011  |  Brak komentarzy »

Pamiątki z okresu ciąży

pamiętnikWiększość z nas uwielbia wspominać szczęśliwe chwile oczekiwania na cud narodzin. A że przy okazji jesteśmy sentymentalne, lubimy gromadzić – zarówno wspomnienia, jak i drobiazgi materialne. Ciąża to idealny moment na zebranie garści pamiątek. Jeszcze przez wiele lat będą one cieszyć nasze oko, przypominając, jak szczególnym czasem było wyczekiwanie przyjścia na świat najdroższego skarbu. Read the rest of this entry »

Dodano 24 lipca 2011  |  Brak komentarzy »

Co z tą szkołą?

szkołaPsycholodzy i pedagodzy pojęcia nerwica używają bardzo ostrożnie, szczególnie, gdy dotyczy to rozwijającego się dziecka. Mówią raczej o zahamowaniu w rozwoju i trudnościach szkolnych. Czasem używają określenie “nerwica” nazywając tak trudności w normalnym funkcjonowaniu człowieka i pojęcie to występuje jako skrót myślowy w szkolnym języku potocznym. Read the rest of this entry »

Dodano 22 lipca 2011  |  Brak komentarzy »

Alergik w domu

dzieckoAlergia staje się coraz powszechniejszym problemem. Kurz, roztocza i pleśnie, które u wielu osób powodują reakcje uczuleniowe, mogą się czaić w wielu zakamarkach mieszkania. Radzimy, gdzie warto zajrzeć podczas sprzątania oraz jakich zasad przestrzegać, by dom stał się miejscem przyjaznym dla alergika. Read the rest of this entry »

Dodano 20 lipca 2011  |  Brak komentarzy »

Dziecko pod wpływem alkoholu

alkoholSpożywanie alkoholu przez młodzież jest poważnym problemem społecznym. Kiedy pierwszy raz rodzic staje twarzą w twarz z pijanym dzieckiem czuje złość, strach i bezradność. Co robić, żeby taka sytuacja nie powtórzyła się? Read the rest of this entry »

Dodano 18 lipca 2011  |  Brak komentarzy »

Wychowanie bezstresowe?

dzieckoBezstresowe wychowanie, jako metoda wychowawcza skupiająca się w obiegowej opinii właściwie na jednym zaleceniu – „pozwalaj dziecku na wszystko”, jeszcze dwie dekady temu stanowiło nie lada nowinkę. Młodzi rodzice, z odwagą wkraczający w nową rzeczywistość historyczną i społeczną byli zmęczeni twardymi regułami, którym musieli się sami podporządkować. Zapragnęli więc otworzyć swoim dzieciom nowe możliwości i dać im to, czego sami nie mieli – nieskrępowaną wolność. Co dziś zostało z tej modnej teorii? Read the rest of this entry »

Dodano 16 lipca 2011  |  2 Komentarzy »

Dziecko w samolocie

samolotW sierpniu wybieram się z synkiem w podróż, będziemy lecieli samolotem około 4 godzin. Maluch będzie wtedy miał 7 miesięcy. Bardzo proszę o poradę, jak przygotować go do takiej podróży, co ze sobą zabrać, o czym pamiętać, co robić, gdy mały zacznie płakać itp. Read the rest of this entry »

Dodano 14 lipca 2011  |  Brak komentarzy »

Mama w saunie i solarium

saunaJak wiadomo, każda decyzja podjęta przez przyszła mamę, jest decyzją za dwoje. Jeżeli coś jest szkodliwe dla jej organizmu, owe szkody będą ponosić zarówno mamusia, jak i rozwijający się w brzuchu maluszek. Dlatego też kobieta w ciąży powinna unikać wszelkich zachowań, które mogłyby w jakikolwiek sposób wpłynąć niekorzystnie na jej zdrowie, a co za tym idzie, także na zdrowie pociechy. Czy jednak tego rodzaju drobne przyjemności, jak solarium czy sauna, mają jakikolwiek wpływ na nienarodzone jeszcze dziecko? Z pewnością mają wpływ na mamę. A przecież przez najbliższe dziewięć miesięcy mama i dziecko będą stanowić jedno. Nie tylko w przenośni. Read the rest of this entry »

Dodano 12 lipca 2011  |  Brak komentarzy »