Październik, 2011

Co za dużo to nie zdrowo

dzieckoZachęcanie dzieci do uczestnictwa w rozmaitych dodatkowych zajęciach ma swoje dobre strony, ale nie brakuje również tych negatywnych, zwłaszcza jeżeli rodzice robią to, by poprawić własne samopoczucie, lub liczą, że nauczenie młodych osób szeregu umiejętności zagwarantuje im sukces w życiu. Read the rest of this entry »

Dodano 30 października 2011  |  Brak komentarzy »

Wybrali bezdzietność

kobietaW Polsce jest coraz więcej bezdzietnych, młodych małżeństw. Nie dlatego, że nie mogą mieć potomków, ale dlatego, że nie chcą. Tak wybrali. Dlaczego? Read the rest of this entry »

Dodano 28 października 2011  |  Brak komentarzy »

Genetycznie wrażliwe

dzieckoDzieci ze specjalnym zestawem genów są szczególnie wrażliwe na sposób sprawowania opieki przez rodziców. Tak wynika z najnowszych badań. Pokazują one również, że to kombinacja wrodzonych predyspozycji i wychowania kształtuje temperament jednostki. Read the rest of this entry »

Dodano 26 października 2011  |  Brak komentarzy »

Będziemy mieli dziecko

smoczekKiedy dziecko jest zaplanowane i wyczekane, widok dwóch kresek na teście ciążowym jest bardzo wzruszający. W jaki sposób powiedzieć o tym partnerowi? Czy podarować jakiś drobiazg? Przygotować uroczystość? A może razem zrobić test? Read the rest of this entry »

Dodano 24 października 2011  |  Brak komentarzy »

Spacer po lesie

lasNa widok chrząszczy wpadają w panikę, a wypoczynek na łonie natury traktują jak wizytę w skansenie – coraz więcej dzieci ma sporadyczny kontakt z przyrodą i szczątkową wiedzę o mieszkańcach łąk i lasów. Read the rest of this entry »

Dodano 22 października 2011  |  Brak komentarzy »

Zabawa w doktora

miśTo może zdarzyć się w pokoju, salce przedszkolnej, łazience albo na podwórku. Zwykle podczas niewinnie wyglądającej zabawy i pod nieobecność dorosłych. Fachowo definiowane jako naturalny etap rozwoju psychoseksualnego gry seksualne dzieci są tyleż powszechne, co niepokojące. Szczególnie dla rodziców, dziecięca zabawa w doktora, dom czy noc – podczas której ich pociechy odważnie pokazują sobie nawzajem miejsca intymne – ma prawo wprawić w przerażenie. Read the rest of this entry »

Dodano 20 października 2011  |  Brak komentarzy »

Daj buzi

buziak„Daj buzi cioci!”, „Daj buzi babci!, „No kochanie, pocałuj ładnie dziadziusia”. Mimo całej naszej miłości, jaką darzyliśmy zarówno ciocię, babcię, jak i dziadka, dla wielu z nas „konieczny pocałunek” nie był ulubionym momentem rodzinnej wizyty. Czy myśleliśmy kiedyś o tym, jak „widzi to” nasze własne dziecko? Czy zmuszanie do całowania cioci, wujka i całej reszty rodziny naprawdę jest konieczne? I wreszcie – jak my sami powinniśmy całować naszego malucha? Read the rest of this entry »

Dodano 18 października 2011  |  Brak komentarzy »

Wyniki konkursu NIVEA

Konkurs zakończony. Znamy już zwycięzców. Trzy czytelniczki lekcjiwychowania już niedługo będą mogły cieszyć się nowymi kosmetykami. Dziękuję wszystkim za udział – szczególnie w ostatnim dniu konkursu. Mam nadzieję, że w przyszłości pojawią się nowe możliwości zdobycia ciekawych nagród. Zapraszam do śledzenia kolejnych wpisów na blogu, może do Ciebie też uśmiechnie się szczęście :)

Oto lista zwycięzców:

  1. Maria  – http://www.facebook.com/profile.php?id=100002179046689&sk=wall
  2. Małgorzata – https://www.facebook.com/Ignam1999?sk=wall
  3. Aga – http://www.facebook.com/profile.php?id=100002199241431&sk=wall

Jeszcze raz gratulacje dla zwycięzców!

Dodano 17 października 2011  |  Brak komentarzy »

Obowiązki dziecka

dzieckoWielu rodziców zastanawia się: powierzyć dziecku jakiś obowiązek? Jaki? Kiedy można tego wymagać od dziecka? Czy radykalnie przestrzegać? A może „nie zabierać mu dzieciństwa” i wymagać tylko dobrych stopni w szkole? Read the rest of this entry »

Dodano 16 października 2011  |  Brak komentarzy »

Asertywne od najmłodszych lat

dzieckoZdecydowana większość rodziców robi co może, aby zapewnić swoim dzieciom jak najlepsze zdrowie i dać dużo szczęścia. W sprawie wzmacniania odporności na nieszczęścia, stresy i frustracje, nie istnieje obowiązujący wszystkich ani harmonogram postępowania, ani możliwości egzekwowania określonego postępowania – bo rozumienie szczęścia jest różne, nie tylko w różnych środowiskach, kulturach, lecz również indywidualnie. Read the rest of this entry »

Dodano 14 października 2011  |  Brak komentarzy »