Luty, 2012

Dyscyplina

graDyscyplina kojarzy się nam z rygorem, podporządkowaniem i karnością. Stosuje się ją w wojsku, co oczywiste, ale, o czym niewielu sobie zdaje sprawę firm i dużych koncernów również ją posiadają. Wszystkie te procedury, reguły i wewnętrzne zasady są niczym innym jak dyscypliną. Skoro jest obecna dookoła nas może nie jest taka zła, może warto ją wprowadzić i stosować wychowując dzieci? Read the rest of this entry »

Dodano 28 lutego 2012  |  Brak komentarzy »

Syndrom baby blues

mamaUrodzenie dziecka kojarzy się nam zazwyczaj z bardzo pozytywnymi uczuciami. Będziemy cieszyć się, że to już koniec ciąży, że na świecie pojawi się nareszcie nasza długo wyczekiwana pociecha, że rozpocznie się nowy etap naszego życia związany z rodzicielstwem. Niechętnie myślimy o ciężkich chwilach, które mogą nas spotkać po porodzie. W zasadzie to słuszne podejście. Optymizm znacznie ułatwia nam życie i nastawia pozytywnie do wyzwań, ale warto wiedzieć i przygotować się na to, że trudności też mogą się pojawić. Read the rest of this entry »

Dodano 26 lutego 2012  |  Brak komentarzy »

Prezent dla przyszłej mamy

prezentGromadzenie prezentów dla malucha rozpoczyna się już w pierwszych miesiącach ciąży. Trudno się temu dziwić – narodziny dziecka to przecież rodzinne święto. Read the rest of this entry »

Dodano 24 lutego 2012  |  Brak komentarzy »

Stawianie dziecku granic

dzieckoKażdy rodzic, który chce, aby jego dziecko było szczęśliwe, a przede wszystkim bezpieczne staje przed trudnym zadaniem na co pozwolić, a czego zakazać dziecku. Read the rest of this entry »

Dodano 22 lutego 2012  |  Brak komentarzy »

Przygotuj dziecko do pójścia do żłobka

dzieckoPodejmując decyzję o posłaniu dziecka do żłobka nie zawsze jesteśmy przygotowani na to, co nas czeka. Często również nie wiemy, jak przygotować malucha na tak ogromną w jego życiu zmianę. Read the rest of this entry »

Dodano 20 lutego 2012  |  Brak komentarzy »

Przygotowania do testu szóstoklasisty

egzaminSzóstoklasista, kończąc naukę w podstawówce, staje przed sprawdzianem umiejętności ucznia kończącego szkołę podstawową czyli musi rozwiązać test szóstoklasisty. Jak pomóc dziecku w przygotowaniu do egzaminu szóstoklasisty? Read the rest of this entry »

Dodano 18 lutego 2012  |  Brak komentarzy »

Dziecko na zwolnieniu

choryWystarczy jeden zakatarzony maluch w przedszkolu, a już reszta mu wtóruje. „Mamooo, boli mnie gardło! Mamo, nie wypiję tego!”. Jak zająć się chorym przedszkolakiem? Co zrobić, by jak najszybciej wrócił do zdrowia? Podpowiemy ci, jak przetrwać trudny okres. Read the rest of this entry »

Dodano 16 lutego 2012  |  Brak komentarzy »

Tłusty czwartek z dzieckiem

pączkiOstatni czwartek karnawału jest wielką ucztą nie tylko dla dorosłych, ale przede wszystkim raduje podniebienia wszystkich maluchów. Z tej okazji postaraj się, aby twoje dziecko miało nie tylko słodkie, ale i praktyczne wspomnienia… Może wspólnie przygotujecie pączki? Read the rest of this entry »

Dodano 14 lutego 2012  |  Brak komentarzy »

Ojcowie też się boją

dziecko„Kochanie, jestem w ciąży!” Nareszcie! To wspaniała wiadomość! Coraz więcej Twoich kumpli obchodzi już Dzień Ojca, a zamiast wstępować do sklepu sportowego, częściej bywa w zabawkowym. Tobie – jakoś się nie składało. Teraz wszystko się zmieni. Ty też będziesz mógł się pochwalić, ile ważył przy urodzeniu Twój synek, ile punktów otrzymał na 10-stopniowej skali. Wreszcie będziesz w temacie tych wszystkich wózków, łóżeczek i innych, na razie abstrakcyjnych dla Ciebie gadżetów. No właśnie. Teraz wszystko się zmieni… Czy jesteś na to gotowy? Read the rest of this entry »

Dodano 12 lutego 2012  |  Brak komentarzy »

Próchnica w butelce

mlekoMało osób wie, że próchnica dotyka już niespełna roczne dzieci, u których pojawiają się pierwsze zęby mleczne. Najnowsze badania amerykańskich naukowców z Centrum Zwalczania i Zapobiegania Chorób dowodzą, że butelki ze smoczkiem mogą być jednym z głównych powodów rozwoju próchnicy. Read the rest of this entry »

Dodano 10 lutego 2012  |  Brak komentarzy »