Marzec, 2012

„Skarby” w dziecięcym nosku

nosekGdy maluch kaszle i kicha zwykle rodzice są przekonani, że dopadła go jakaś infekcja. Umawiają się wtedy na wizytę do lekarza, w nadziei, że specjalista szybko zażegna kryzys. Czasem jednak przyczyna dolegliwości może być zupełnie inna. Bywa, że to efekt połknięcia przez dziecko jakiegoś przedmiotu.
Takie sytuacje zdarzają się bardzo często. W niektórych szpitalach dziecięcych można obejrzeć nawet specjalne tablice z takimi odzyskanymi przez lekarza „skarbami”. Read the rest of this entry »

Dodano 31 marca 2012  |  Brak komentarzy »

Przedporodowe rozterki

ciazaOstatnie dni ciąży to dla przyszłej mamy bardzo nerwowy okres. Targają nią przeróżne emocje. Z jednej strony kobieta odczuwa wielką radość i zadowolenie z rychłego spotkania z maleństwem, jednocześnie przeszywa ją olbrzymi strach przed porodem i tym, co po nim nastąpi. Im bliżej rozwiązania, tym wątpliwości jest więcej. Podjęte wcześniej decyzje wydają się nie mieć sensu. Przyszła mama zaczyna na nowo rozważać cały przebieg porodu, co chwila zmienia swoje zdanie. Read the rest of this entry »

Dodano 29 marca 2012  |  Brak komentarzy »

Przedsiębiorcza matka

mamaMamy biorą sprawy w swoje ręce. Bezrobotne zakładają spółdzielnie, a pracujące w domu przekonują, że sprzątanie to też praca. Jest wiele ról do odegrania, ale jako pierwsza zawsze albo najczęściej pojawia się rola matki. Często kobiety miotają się między życiem zawodowym a dziećmi. Read the rest of this entry »

Dodano 27 marca 2012  |  Brak komentarzy »

Przesądy na temat chrztów

chrzestStaropolskie przesądy dotyczące chrztu wielu mogą wydać się śmieszne. Istnieją jednak i tacy, którzy mimo XXI wieku, starają się przestrzegać ich jak dekalogu. Jakikolwiek mamy do nich stosunek – warto je poznać. Chociażby z czystej ciekawości. Read the rest of this entry »

Dodano 25 marca 2012  |  1 Komentarz »

Gotowa na drugie dziecko?

dzieckoKobieta, która spodziewa się pierwszego dziecka, ma skąd zaczerpnąć wiedzy na ten temat. Poradniki, programy telewizyjne, Internet – a w nich masa informacji dla przyszłej mamy. Znacznie mniej mówi się natomiast o drugiej ciąży, która bardzo często bywa dla kobiety znacznie większym wyzwaniem. Read the rest of this entry »

Dodano 23 marca 2012  |  Brak komentarzy »

Gimnazjalistki…

kobietaMałoletnie przestępczynie wymuszają od kolegów ze szkoły pieniądze, stosują wobec nich przemoc i wyznaczają im terminy spłaty kilkuzłotowych długów. Jeszcze kilkanaście lat temu szkoła kojarzyła się powszechnie z miejscem, w którym uczniowie mogą czuć się bezpiecznie. Niestety od pewnego czasu coraz częściej mówi się o agresji w placówkach nauczania. Read the rest of this entry »

Dodano 21 marca 2012  |  Brak komentarzy »

Wrogowie płodności

dzieckoNawet jeśli teraz nie myślisz o dziecku, za kilka lat macierzyństwo może stać się jednym z Twoich największych marzeń. Warto więc, abyś już dziś dokładnie przyjrzała się swojemu stylowi życia. Twoje codzienne nawyki mogą mieć bowiem niebagatelny wpływ na to, czy w przyszłości będziesz mogła mieć dzieci.
Trudności z zajściem w ciążę nie biorą się przecież znikąd. Oprócz poważnych problemów zdrowotnych oraz wrodzonych wad narządów rodnych, mogą wywołać je z pozoru błahe czynniki, rzeczy, których kompletnie byśmy o to nie podejrzewały… Read the rest of this entry »

Dodano 19 marca 2012  |  Brak komentarzy »

Skaza białkowa u dziecka

skazaSkaza białkowa dotyka zarówno dzieci jak i dorosłych. Jest to pojęcie niejednoznaczne – bo skaza to nie tylko alergia na mleko. W jej „skład” wchodzi również atopowe zapalenie skóry. Pocieszające jest, że połowa chorujących dzieci z niego wyrasta. Czym tak naprawdę jest i jak pokonać skazę białkową? Read the rest of this entry »

Dodano 17 marca 2012  |  Brak komentarzy »

Szykujemy się do Świąt Wielkanocnych

wielkanocŚwięta Wielkanocne tuż, tuż, w sklepach królują czekoladowe zające. Pora byśmy również my z naszym dzieckiem zaczęli przygotowywać się do tego iście wiosennego święta. Read the rest of this entry »

Dodano 15 marca 2012  |  Brak komentarzy »

5 powodów, dla których warto jeść warzywa, owoce i pić soki

owocePoznaj pięć powodów, dla których warto jeść warzywa, owoce i pić soki. Read the rest of this entry »

Dodano 13 marca 2012  |  Brak komentarzy »