Kwiecień, 2012

Waga w ciąży

brzuchTyjesz? To dowód, że dziecko prawidłowo się rozwija. Ale pamiętaj, że w trakcie ciąży lepiej zdrowo przybierać na wadze. Read the rest of this entry »

Dodano 30 kwietnia 2012  |  Brak komentarzy »

Ranny ptaszek

dzieckoDla dziecka sprawa jest prosta: za oknem już jasno – to znaczy, że czas wstawać. I wcale nie przejmuje się tym, że na zegarze jest dopiero 5.00 nad ranem.
Smyk znowu obudził się o nieludzkiej porze? Read the rest of this entry »

Dodano 28 kwietnia 2012  |  Brak komentarzy »

Jak się zmieniasz w ciąży?

ciazaCiąża trwa zwykle 40 tygodni. Dzieli się na trzy okresy nazywane trymestrami. – Pierwszy trymestr obejmuje pierwsze tygodnie ciąży od zapłodnienia do 13.-14. Tygodnia. Drugi trymestr to okres do 27. tygodnia. W trzecim trymestrze zaczynają odgrywać rolę różnice osobnicze. Read the rest of this entry »

Dodano 26 kwietnia 2012  |  Brak komentarzy »

Rodzina zastępcza

rodzinaGdy rodzice opuszczają swoje dziecko lub jest im ono odebrane za brak opieki nad nim i rażącą nieodpowiedzialność w jego wychowaniu, staje się ono najbardziej samotnym małym człowiekiem na świecie. Nie zawsze jednak od razu trafia do ośrodka adopcyjnego czy domu dziecka. Tymczasową opieką nad dzieckiem zająć się może rodzina zastępcza – instytucja nie ciesząca się w Polsce zbyt dużą popularnością, która może zdziałać cuda w wychowaniu odrzuconego przez najbliższych dziecka. Read the rest of this entry »

Dodano 24 kwietnia 2012  |  Brak komentarzy »

Z dzieckiem przy stole

stółRoczne dziecko może już jeść niemal to samo, co ludzie dorośli. Warto to wykorzystać i tak zmodyfikować dietę rodziny, by na zdrowie wyszła nie tylko maluchowi, ale i reszcie domowników. Ważne jest nie tylko to, co jemy, ale także – w jaki sposób. Dziecko powinno wiedzieć, że jada się w określonych porach, przy stole, wspólnie z rodziną, w miłej i spokojnej atmosferze. To ważne dla kształtowania nawyków żywieniowych i więzi rodzinnych. Read the rest of this entry »

Dodano 22 kwietnia 2012  |  Brak komentarzy »

Daj się wypłakać

płaczŁzy są bardzo potrzebne. Pomagają dziecku oczyścić się z nadmiaru napięcia, żalu i smutku. Pozwólmy mu płakać. Read the rest of this entry »

Dodano 20 kwietnia 2012  |  Brak komentarzy »

W małżeństwie pojawia się dziecko

rodziceRodzice, którzy oczekują dziecka, wyobrażają sobie, jakie cudowne chwile będą przeżywać, kiedy maluszek pojawi się na świecie. Tymczasem badania naukowców z uniwersytetu w Denver pokazały, że narodziny pierwszego dziecka, w początkowym okresie negatywnie wpłynęły na aż 90 proc. małżeństw.
Paradoksalnie największy wstrząs przeżywały pary, które wcześniej były niemal idealne: nie kłóciły się, miały podobne poglądy i dzieliły zainteresowania. Read the rest of this entry »

Dodano 18 kwietnia 2012  |  Brak komentarzy »

Kupujemy dziecku buty

butyWiększości rodziców pierwsze dni wiosny kojarzą się niezmiennie z obowiązkową wizytą w sklepie z butami. Dziecięce stopy rosną szybko i buty z poprzedniego sezonu są już za małe. A jakie wybrać na ten sezon? Read the rest of this entry »

Dodano 16 kwietnia 2012  |  1 Komentarz »

B jak Barbie

lalkaMadison Hohrine z Teksasu jest ekspertką w tuszowaniu rzęs, konturowaniu ust i podkreślaniu różem kości policzkowych. Jest na tyle dobra, że jej makijażowe instruktaże na YouTube zostały obejrzane ponad milion razy. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Madison skończyła dopiero… 5 lat. Ewenement? Niekoniecznie. W sieci jest już mnóstwo podobnych filmików pełnych urodowych porad, których udzielają dziewczynki w wieku od trzech do dwunastu lat. I to właśnie one wbrew pozorom są dzisiaj jednymi z najbardziej wdzięcznych klientek na rynku kosmetycznym. Read the rest of this entry »

Dodano 14 kwietnia 2012  |  Brak komentarzy »

Aktywna mama

mamaPływanie, joga, restauracje, warsztaty chustowe… Coraz częściej uczestniczą w nich aktywne mamy, które nie boją się odejść od tradycji wychowywania maleństwa tylko wśród czterech ścian. Macierzyństwo traktują nie jako ograniczenie, ale kolejne ważne wyzwanie. Zjawisko to widoczne jest szczególnie w dużych miastach, gdzie oprócz klasycznego spaceru po parku, mamy mogą spędzić czas w kinie lub kawiarni nie rozstając się ani na chwilę ze swoim maluszkiem. Read the rest of this entry »

Dodano 12 kwietnia 2012  |  Brak komentarzy »