Maj, 2012

Depresja poporodowa

wannaZnaczne obniżenie nastroju, niechęć do zajmowania się dzieckiem, apatia, spowolnienie psychoruchowe, niepohamowany płacz to tylko niektóre z objawów depresji poporodowej. Read the rest of this entry »

Dodano 30 maja 2012  |  Brak komentarzy »

Wychowując jedynaka

miśAmerykańscy badacze udowodnili, że jedynacy wcale nie są bardziej odizolowani ani ekscentryczni od osób mających rodzeństwo. Wręcz przeciwnie, gdy już dorosną i osiągną wiek nastoletni, bardziej dbają o relacje z innymi ludźmi niż ci, którzy mają bracia czy siostry. Read the rest of this entry »

Dodano 28 maja 2012  |  Brak komentarzy »

Dzień Matki

kwiatRozmowa dziecka z Bogiem Read the rest of this entry »

Dodano 26 maja 2012  |  Brak komentarzy »

Pokonać ojcowskie kryzysy

ojciecDajesz sobie radę w pracy, uchodzisz za fajnego kumpla, żona uważa cię za dobrego męża… I tylko w jednym momencie stajesz się bezradny: w kontakcie z małą istotką, którą kochasz ponad wszystko, a której emocji często nie potrafisz zrozumieć. Read the rest of this entry »

Dodano 24 maja 2012  |  Brak komentarzy »

Same zalety czytania

czytaniePsychologowie twierdzą, że dziecko powinno być z książkami za pan brat już od pierwszych dni życia. Obcowanie z książeczką zwiększa sprawność niemowlęcych rączek, wspomaga rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej, stymuluje wzrok. Ale to jeszcze nie wszystkie korzyści płynące z czytania! Sprawdź zatem, co dziecko otrzymuje, kiedy siadasz obok niego i otwierasz książkę. Read the rest of this entry »

Dodano 22 maja 2012  |  Brak komentarzy »

Ryzyko poronienia

ciazaWśród przyczyn poronień wymienia się ogromną liczbę czynników wiążących się z zaburzeniami endokrynologicznymi, zakażeniami bakteryjnymi oraz wadami genetycznymi płodu. Czasem jednak ciąży nie udaje się doprowadzić do szczęśliwego końca z zupełnie błahych powodów. Nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele może zagrozić nienarodzonemu jeszcze dziecku… Read the rest of this entry »

Dodano 20 maja 2012  |  Brak komentarzy »

Co zdenerwuje maluszka

dzieckoKażdy maluch jest inny. Jeden reaguje płaczem na byle drobiazg, inny dobrze znosi nawet spore niewygody. Jednak niezależnie od wrażliwości istnieją rzeczy, których niemowlęta nie cierpią. I często mają rację, bo niektóre z nich są nie tylko uciążliwe, ale także szkodliwe. Read the rest of this entry »

Dodano 18 maja 2012  |  Brak komentarzy »

Sześciolatek – w szkole czy przedszkolu?

dzieckoDecyzja o wysłaniu sześciolatka do pierwszej klasy to dylemat wielu rodziców. Jak rozpoznać, czy dziecko jest na to gotowe? Read the rest of this entry »

Dodano 16 maja 2012  |  Brak komentarzy »

Trenuj z dzieckiem

zabawaChcesz, by twój smyk był zwinny? Nie pozwalaj mu siedzieć godzinami przed telewizorem i… regularnie z nim ćwicz! Read the rest of this entry »

Dodano 14 maja 2012  |  Brak komentarzy »

Operacje plastyczne dla młodych mam

operacjeKult zadbanego, szczupłego ciała dotyczy kobiet niezależnie od ich wieku. Ale wydawałoby się, że istnieje grupa pań, których ta dziedzina medycyny nie dotyczy. Okazuje się jednak, że kliniki chirurgii plastycznej poszerzają swoją ofertę o zabiegi dla… świeżo upieczonych mam. Read the rest of this entry »

Dodano 12 maja 2012  |  Brak komentarzy »