Czerwiec, 2012

Wakacje!

wakacjeLato, lato, lato czeka,
Razem z latem czeka rzeka
Razem z rzeką czeka las
A tam ciągle nie ma nas.
Lato, lato, nie płacz czasem,
czekaj z rzeką, czekaj z lasem
W lesie schowaj dla nas chłodny cień
Przyjedziemy lada dzień.

Dodano 29 czerwca 2012  |  Brak komentarzy »

Anoreksja

kobietaAnoreksja stała się znana w ostatnich latach, kiedy to pod presją obowiązującej mody młodzi ludzie zaczęli coraz silniej dążyć do uzyskania szczupłej sylwetki. Młodzież styka się z tym wyidealizowanym wizerunkiem w okresie poszukiwań własnej tożsamości, w czasie pokonywania trudnej drogi od dzieciństwa do dorosłości. Read the rest of this entry »

Dodano 27 czerwca 2012  |  Brak komentarzy »

Mały uciekinier

Ucieczka polega na niespodziewanym zniknięciu bez uprzedzenia i bez pytania o pozwolenie. Jest ona najczęściej bezcelowa, trwa przeciętnie kilka godzin, rzadko zaś dłużej niż jeden dzień. Ucieczka dotyczy dziecka co najmniej sześcioletniego, ponieważ poniżej tego wieku mamy raczej do czynienia z bezwiednym zagubieniem się przy odkrywaniu okolicy. Read the rest of this entry »

Dodano 25 czerwca 2012  |  Brak komentarzy »

Dzień ojca

kwiatyA kiedy będzie słońce i lato,
pójdziemy sobie na spacer z tatą.
Ja będę miała nową sukienkę,
tato mnie będzie trzymał za rękę.
Pójdziemy wolno, prosto przed siebie,
będziemy liczyć chmury na niebie,
będziemy liczyć drzewa przy drodze,
będziemy skakać na jednej nodze.
Miniemy kino, szkołę, aptekę,
jeszcze spojrzymy z mostu, na rzekę,
jeszcze okruchy rzucimy falom,
kupimy w kiosku różowy balon.
Kiedy już będę bardzo zmęczona,
tato posadzi mnie na ramiona
A wokół ludzie będą patrzyli na to,
jak na barana niesie mnie tato…

Dodano 23 czerwca 2012  |  Brak komentarzy »

Rodzinna pasja zbliża

pasjaPodczas codziennych obowiązków jest tak niewiele chwil, gdy możemy być naprawdę razem z bliskimi. Zwykle mijamy się między śniadaniem, pracą, przedszkolem, a szkołą. A gdyby tak nieco zwolnić, zapomnieć o obowiązkach i oddać się czemuś na pozór bezużytecznemu… Read the rest of this entry »

Dodano 21 czerwca 2012  |  Brak komentarzy »

Aktywna w ciąży

ciążaJesteś w ciąży, a zdrowie – zarówno twoje, jak i rosnącego pod twoim sercem maluszka, jest dla ciebie niezwykle ważne. Wiesz już, jak się odżywiać – ku czemu się skłaniać, a czego unikać, by zapewnić wam dobrostan. Dbasz o siebie, zastanawia cię tylko jedna kwestia – aktywność fizyczna. Lekarze mówią, by ćwiczyć, ale jaką formę ruchu wybrać, by była efektywna, no i bezpieczna? Read the rest of this entry »

Dodano 19 czerwca 2012  |  Brak komentarzy »

Spełniona zawodowo mama

mamaSpełnianie swoich planów i marzeń to podstawa dla każdej, wchodzącej w dorosłość, optymistycznie patrzącej na świat kobiety. W momencie jednak, gdy na świecie pojawia się dziecko, wiele ideałów ulega przeobrażeniu, bo przecież „to dziecko powinno być na pierwszym planie”. W końcu bycie matką to najważniejsza rola w życiu kobiety! Być może. A jednak rola ta nie powinna eliminować ani w nadmiernym stopniu ograniczać pozostałych. Wówczas obowiązki matki będą nie tylko cieszyć – staną się wręcz przyjemnością! Read the rest of this entry »

Dodano 17 czerwca 2012  |  Brak komentarzy »

Niepełnosprawna ciężarna

kobietaCiąża kobiet niepełnosprawnych to z założenia ciąża wysokiego ryzyka. Nie znaczy to jednak, że osoby z ograniczoną sprawnością powinny całkowicie zrezygnować z macierzyństwa. Oznacza jedynie, że powinny podjąć specjalne kroki, aby zapobiec możliwym powikłaniom. Read the rest of this entry »

Dodano 15 czerwca 2012  |  Brak komentarzy »

Stawianie dziecku granic

dzieckoKażdy rodzic, który chce, aby jego dziecko było szczęśliwe, a przede wszystkim bezpieczne staje przed trudnym zadaniem na co pozwolić, a czego zakazać dziecku. Read the rest of this entry »

Dodano 13 czerwca 2012  |  Brak komentarzy »

Cukrzyca ciążowa

ciążaCukrzycę ciążową wywołują zaburzenia w gospodarce hormonalnej. Dotyka ona kilka procent przyszłych mam, które wcześniej na tę chorobę nie zapadły. Read the rest of this entry »

Dodano 11 czerwca 2012  |  Brak komentarzy »