Lipiec, 2012

Kolorowe dzieciństwo

kolorCzy na zachowanie niemowlaka, to czy łatwo zasypia, jest spokojne i radosne mogą wpływać kolory otaczających go przedmiotów? Zdecydowanie tak! Kolory odgrywają znaczącą rolę już od pierwszych chwil naszego życia. Read the rest of this entry »

Dodano 31 lipca 2012  |  Brak komentarzy »

Przyrost wagi w ciąży

owocIle należy przytyć w ciąży? Odpowiedź jest o wiele bardziej skomplikowana niż pytanie. Wszystko zależy od tego, ile ważyłaś przed zajściem w ciążę – pisze Kasia Cichopek w swoim najnowszym poradniku „Sexy Mama. Jedz, chudnij i ciesz się sobą!” Read the rest of this entry »

Dodano 29 lipca 2012  |  Brak komentarzy »

Niepłodność

kobietaHuczące – od tematów związanych z problemem niepłodności – fora internetowe mogłyby wskazywać na to, że w końcu nauczyliśmy się mówić bez obaw o tych sprawach. Tymczasem prawda jest taka, iż zazwyczaj nie boimy się otworzyć na innych, gdy pozostajemy anonimowi lub gdy jesteśmy wśród „swoich”. Read the rest of this entry »

Dodano 27 lipca 2012  |  Brak komentarzy »

Dziecko inteligentne – zasługa taty

dzieckoKanadyjscy naukowcy ustalili, że ojcowie wywierają korzystny wpływ na zachowanie i inteligencję dzieci. Read the rest of this entry »

Dodano 25 lipca 2012  |  Brak komentarzy »

Piękna cera po porodzie

herbataWitam, Od roku jestem mamą. W czasie ciąży strasznie pogorszyła mi się cera i do dziś nie mogę doprowadzić jej do porządku mimo starannej pielęgnacji. Słyszałam o dobrym wpływie ziołowych herbatek oczyszczających organizm z toksyn na cerę. Czy te herbatki mogą mieć zły wpływ na karmienie piersią? Read the rest of this entry »

Dodano 23 lipca 2012  |  Brak komentarzy »

Poradnik taty

dzieckoJeżeli jesteś zaangażowanym tatą, prawie wszystko, co do tej pory robiłeś w powszechnym mniemaniu uchodzi za „kobiece”. Teraz masz szansę, by swoją troskę o dziecko wyrazić w sposób tak „męski”, że bardziej się nie da. Read the rest of this entry »

Dodano 21 lipca 2012  |  Brak komentarzy »

Mężczyzna w domu, kobieta w pracy

tataCoraz więcej polskich mężczyzn pozostaje w domu, podczas gdy ich żony stają się jedynymi żywicielkami rodziny. W swojej nowej roli mężczyzna musi zmierzyć się nie tylko z rodzinno-społeczną presją, ale także z faktem, że jego żona przejmuje funkcję… samca alfa. Read the rest of this entry »

Dodano 19 lipca 2012  |  1 Komentarz »

Odchudzanie w ciąży

odchudzanieObsesja kobiet na punkcie wyglądu nie zna granic. Już nie tylko zakompleksione nastolatki głodzą się i katują w fitness klubach. Anoreksja i bulimia to coraz częściej problem dojrzałych kobiet, a także przyszłym mam. Jest to o tyle niepokojące, że w ich przypadku zagrożone jest zdrowie nie jednej osoby, a dwóch. Read the rest of this entry »

Dodano 17 lipca 2012  |  Brak komentarzy »

Fakty i mity o nosidełkach

dzieckoWokół nosidełek klasycznych narosło wiele mitów, które nie zawsze mają pokrycie w rzeczywistości. Czy faktycznie nosidełka to „zwisadełka” miażdżące krocze niemowlęcia i niezapewniające zdrowej, fizjologicznej postawy młodego ciałka? Obalamy mity na temat nosidełek Read the rest of this entry »

Dodano 15 lipca 2012  |  Brak komentarzy »

Pokój nastolatki

remontUmeblowanie pokoju ucznia musi być przede wszystkim funkcjonalne. Musi zapewniać odpowiedni komfort wypoczynku, miejsce skupienia i koncentracji, ale również miejsce, w którym nasze dorastające dziecko poczuję się intymnie i niezależnie. Pokój nastolatka to multifunkcyjna przestrzeń w naszym domu. Na kilkunastu metrach musimy zmieścić często bogaty program użytkowy: miejsce do spania, pracy, wypoczynku – telewizor, komputer, regały na książki, szafy itp. Read the rest of this entry »

Dodano 13 lipca 2012  |  1 Komentarz »