Sierpień, 2012

Przygotowania do porodu

ciążaCo zabrać do szpitala? Przygotuj i spakuj swoją torbę odpowiednio wcześnie (3 tygodnie przed planowanym terminem porodu). Ustal sposób transportu i komunikowania się z rodziną w sytuacjach awaryjnych. Zanotuj numer telefonu do szpitala położniczego, który wybrałaś – będziesz mogła o każdej porze nawiązać z nim kontakt. Read the rest of this entry »

Dodano 30 sierpnia 2012  |  Brak komentarzy »

Piękna w ciąży

kobietaWiększość przyszłych mam przez cały okres ciąży cieszy się dobrym stanem włosów. Dzieje się tak dzięki podwyższonemu poziomowi hormonów, które wstrzymują wypadanie włosów i sprawiają, że czupryna jest gęsta i lśniąca. Wiele ciężarnych nie narzeka też na swoją cerę – promienna i świetlista buzia to jeden z plusów stanu błogosławionego. Niestety, nie każda kobieta pięknieje w ciąży, niektóre z nas zmagają się z trądzikiem i tracą włosy. Dlaczego? W jaki sposób można o siebie zadbać nie szkodząc brzuszkowi? Read the rest of this entry »

Dodano 28 sierpnia 2012  |  Brak komentarzy »

Z komórką do szkoły

telefonW dzisiejszych czasach nie da się pomyśleć o życiu bez komórki. Już dzieci, które są w podstawówce używają swoich pierwszych telefonów komórkowych. W jakim wieku twoje dziecko jest już na tyle dojrzałe, żeby mieć komórkę i na co powinnyśmy zwrócić uwagę? Read the rest of this entry »

Dodano 26 sierpnia 2012  |  Brak komentarzy »

Zaprzeczenie ciąży

dzieckoSytuacja, kiedy podejrzenia kobiety, co do tego, że zaszła w ciążę, okazują się być złudne, nie należy do rzadkości. Mimo, że objawy ciąży trudno pomylić z jakąkolwiek chorobą, to jednak wiele zakupionych w aptece testów ciążowych okazuje się być tylko „fałszywym alarmem”. Czy jednak może się zdarzyć sytuacja odwrotna? Czy można zajść w ciążę, co więcej – nosić maleństwo pod sercem przez dziewięć długich miesięcy i nie być tego świadomym? Chociaż trudno w to uwierzyć, syndrom zaprzeczania ciąży istnieje naprawdę i mimo mylącej nazwy – dotknięta nim kobieta wcale nie stara się ukryć swojego stanu. Ona po prostu o nim nie wie. Read the rest of this entry »

Dodano 24 sierpnia 2012  |  Brak komentarzy »

Mamo, tato – idę do przedszkola

dzieciDecyzję o tym kiedy dziecko rozpocznie naukę w przedszkolu podejmują rodzice. To oni decydują jak często dziecko będzie w przedszkolu, ile czasu w nim spędzi, jakie posiłki będzie przyjmowało. Jeżeli pociecha zostanie już przyjęta na listę przedszkolaków, rodzice zaczynają odczuwać stres nie mniejszy niż rodzice pierwszoklasistów. Co czeka Wasze dzieci w pierwszych dniach pobytu w przedszkolu i na co Wy powinniście być przygotowani? Postaram się poprowadzić Was przez pierwszy miesiąc w przedszkolu. Read the rest of this entry »

Dodano 22 sierpnia 2012  |  Brak komentarzy »

Wywołać poród

ciążaDziś mija termin porodu, a dziecku wciąż dobrze w brzuchu. Na piątek jestem umówiona z lekarzem na prowokację, mają podłączyć mi kroplówkę. Chciałabym rodzić bez znieczulenia. Słyszałam jednak, że wywoływany poród jest cięższy, a skurcze bardziej bolesne. Czy to prawda? Read the rest of this entry »

Dodano 20 sierpnia 2012  |  Brak komentarzy »

Sport, kobieta, ciąża

sportDla kobiet aktywnych i lubiących sport ciąża i zaprzestanie jakiejkolwiek aktywności może być trudnym doświadczeniem. Tymczasem nie wszystkie dyscypliny szkodzą i nie wszystkie są zabronione w tym szczególnym okresie. Wręcz przeciwnie – lekarze zalecają ruch kobietom spodziewającym się dziecka. Radzimy, jaki rodzaj sportu można uprawiać w ciąży, a z czego należy zrezygnować. Read the rest of this entry »

Dodano 18 sierpnia 2012  |  Brak komentarzy »

Z żoną przy porodzie

dzieckoDawniej kobiety rodziły w domach w otoczeniu bliskich. Wsparcie pomagało w przezwyciężaniu trudności i bólu podczas porodu. Kiedy porody zaczęły odbywać się na szpitalnych salach porodowych, towarzyszyć kobietom mogły jedynie osoby z personelu medycznego. Całkiem niedawno umożliwiono rodzącym praktycznie stały kontakt z osobą towarzysząca w czasie porodu. Read the rest of this entry »

Dodano 16 sierpnia 2012  |  Brak komentarzy »

Jeść zdrowo w ciąży

ustaNie musisz stosować specjalnej diety tylko dlatego, że jesteś w ciąży, ale powinnaś się zdrowo odżywiać, ponieważ twój organizm ma do wykonania ciężką pracę. wiadomo, że to, co jesz ma duży wpływ na zdrowie dziecka. Twoja dieta musi więc być zróżnicowana i zrównoważona. powinnaś też jadać regularnie i często. Read the rest of this entry »

Dodano 14 sierpnia 2012  |  Brak komentarzy »

Poradnik przetrwania dla pracujących mam

mamaZazwyczaj wstają najwcześniej z wszystkich domowników i najpóźniej kładą się spać. Są szefowymi, specjalistami ds. logistyki, project managerami i specjalistami ds. sytuacji kryzysowych w jednej osobie. Dobrze zorganizowane, efektywne, odpowiedzialne i punktualne. Z każdej minuty wyciskają, ile tylko mogą. Nie lubią, kiedy mówi się o nich w kategoriach heroizmu czy poświęcenia. Bo przecież czasem – jak każdy – mają chwile słabości i zniechęcenia. Pracujące mamy. Read the rest of this entry »

Dodano 12 sierpnia 2012  |  Brak komentarzy »