Wrzesień, 2012

Jak docenić dziecko?

dzieckoNie pozwól, by sukcesy twojego dziecka nie zostały przez ciebie dostrzeżone. Chwal, nagradzaj i motywuj do dalszej pracy!
Twoja pociecha przyniosła „6” ze szkoły? Zdała trudny test, odniosła sportowy sukces podczas międzyszkolnych rozgrywek czy od jakiegoś czasu pomaga w matematyce słabszemu koledze? Pokaż, że jej wysiłek i dokonania nie umykają twojej uwadze! Tylko tak dasz sygnał dziecku, że to, co robi jest potrzebne oraz istotne. Read the rest of this entry »

Dodano 29 września 2012  |  Brak komentarzy »

Co cię czeka podczas porodu

szpitalTwoje ciało podczas porodu może zaskoczyć cię całkiem naturalnymi, chociaż niezbyt miłymi reakcjami. I chociaż dla personelu szpitalnego to nic nadzwyczajnego, dla ciebie może to być sytuacja bardzo krępująca. Warto się na nią zatem przygotować. Read the rest of this entry »

Dodano 27 września 2012  |  Brak komentarzy »

Jak się wyspać przy maluchu

senW porządku, inni ostrzegali, że masz się wyspać na zapas, ale nie spodziewałaś się takiej jazdy bez trzymanki! Rano masz ochotę zakopać się pod kołdrą i ogłosić strajk. Są takie dni, że warczysz na wszystkich dookoła – oto co niewyspanie robi z człowiekiem! Te wszystkie złote rady – czytasz, stosujesz i nic. Wierzysz, że kiedyś będzie lepiej, ale nie wiesz czy dożyjesz tego czasu, bo zdarza ci się zasnąć nad talerzem zupy. Jak (sobie) pomóc? Read the rest of this entry »

Dodano 25 września 2012  |  Brak komentarzy »

Czas na nocnik

dzieckoNiektórzy rodzice sadzają dziecko na nocnik, ledwo ono w ogóle nauczy się siadać. Stąd zapewne historie o ośmiomiesięcznych niemowlakach siusiających do nocnika. Oczywiście może się zdarzyć, że maluch, który spędza na nocniku dużo czasu, akurat wtedy zrobi kupę lub siusiu. Ale to czysty przypadek. Dziecko powinno w sposób naturalny, fizjologiczny, dojrzeć do pożegnania z pieluchą. Read the rest of this entry »

Dodano 23 września 2012  |  Brak komentarzy »

Idą ząbki

ząbkiPierwszy ząbek niekiedy pojawia się całkiem niespodziewanie. Jednak nie wszyscy mają tyle szczęścia. Jeśli twoje dziecko ciężko znosi ząbkowanie, przeczytaj, jak możesz mu pomóc. Read the rest of this entry »

Dodano 21 września 2012  |  Brak komentarzy »

Prawdziwe życie nastolatka

kolczykRodzice są przekonani, że nic złego się nie dzieje, bo ich nastoletnie dzieci uczą się, nie wagarują, nie buntują się, nie uciekają z domu. Zdarza się jednak, że prowadzą sekretne życie, o którym dorośli nie mają pojęcia. A tam jest seks, narkotyki i alkohol. Kiedy prawda wychodzi na jaw rodzice są zagubieni i zdezorientowani. Read the rest of this entry »

Dodano 19 września 2012  |  Brak komentarzy »

Relacja z ojcem a rozwój dziecka

tataZaangażowanie ojca w opiekę nad dzieckiem już od pierwszych miesięcy życia może zapobiegać przyszłym problemom behawioralnym pociechy – informują brytyjscy naukowcy. Read the rest of this entry »

Dodano 17 września 2012  |  Brak komentarzy »

Niemowlę na basenie

basenPonoć dla niemowlaka nie ma większej frajdy niż pływanie z mamą, lub tatą. Read the rest of this entry »

Dodano 15 września 2012  |  Brak komentarzy »

Mokre noce

senMoczenie nocne dzieci występuje dość powszechnie, ale rzadko można na ten temat poczytać w prasie, posłuchać w radiu czy porozmawiać z innymi rodzicami. Jest to jeden z tych wstydliwych problemów, ukrywanych przed otoczeniem, a co gorsza często także przed lekarzem. Read the rest of this entry »

Dodano 13 września 2012  |  Brak komentarzy »

Trening czyni mistrza

sportDo szóstego roku życia sport powinien być przede wszystkim zabawą, która zachęci dziecko do aktywności fizycznej. Po co? Żeby wytworzyć dobre nawyki. Read the rest of this entry »

Dodano 11 września 2012  |  Brak komentarzy »