Listopad, 2012

Problemy z dojrzewaniem

dziewczynaIch ciała zmieniają się w dorosłe, ale psychika za tym nie nadąża. Przyspieszony proces pokwitania zaskakuje zarówno dzieci jak i ich rodziców. Read the rest of this entry »

Dodano 30 listopada 2012  |  Brak komentarzy »

Mądry prezent dla dziecka

miśSprawa wydaje się z pozoru przyjemna, jednak podjęcie ostatecznej decyzji jest trudne. Zabawek jest wiele, a zainteresowania dzieci ciągle się zmieniają. Dzieci maja w swoim pokoju masę gadżetów, łatwo powielić prezent. Półki sklepowe uginają się od pięknych opakowań, ale czy w środku kryją się wartościowe niespodzianki? Read the rest of this entry »

Dodano 28 listopada 2012  |  Brak komentarzy »

Deser…

ciastkoNiektóre dzieci są bardziej podatne na uzależnienie się od cukru, inne mniej; jedne odżywiają się zdrowo przez cały dzień, inne nie; nie mówiąc już o tym, że raczkujący maluch to zupełnie inne stworzenie, niż nastolatek. Dziecko, które generalnie w ciągu dnia dobrze się odżywia, może zjeść coś słodkiego częściej niż takie, które nie dostarcza swojemu organizmowi dostatecznej ilości składników odżywczych. Read the rest of this entry »

Dodano 26 listopada 2012  |  Brak komentarzy »

Bądź fit po porodzie

fitW trakcie ciąży kobiety przybierają na wadze zazwyczaj od 10 do 12 kilogramów. W czasie porodu tracą od 5 do 7 kilogramów, ale sporo młodych mam ma do zrzucenia znacznie więcej. Kiedy więc zacząć ćwiczyć po porodzie, jakie ćwiczenia są polecane dla młodych mam, a czego należy bezwzględnie unikać? Read the rest of this entry »

Dodano 24 listopada 2012  |  Brak komentarzy »

Mały wegetarianin

warzywaZ jednej strony własne ideały i przekonania, z drugiej – troska o dobro maluszka. Czy w rodzinie wegetariańskiej muszą się one wykluczać? Przed takim dylematem staje zapewne każda wegetariańska para, która zdecyduje się na powiększenie rodziny. Read the rest of this entry »

Dodano 22 listopada 2012  |  Brak komentarzy »

Posiłki w przedszkolu

posiłekZdaniem dietetyków, im krótsza droga żywności z pola na stół, tym jest ona zdrowsza. Żywność naturalna, czyli jak najmniej przetworzona, bez substancji dodatkowych jest najbardziej bogata w substancje odżywcze, które są tak potrzebne rozwijającemu się dziecku. Dodatkowo należy zaznaczyć, że produkty naturalne są najlepiej przyswajalne przez nasz organizm. Read the rest of this entry »

Dodano 20 listopada 2012  |  Brak komentarzy »

Relacja z porodu na facebooku

niemowlęWiększość kobiet, kiedy zaczyna rodzić, potrafi myśleć tylko o bólu. Ale nie Kirsty Martell: zamiast wpaść w popłoch, przyszła mama rzuciła się na poszukiwanie ładowarki do smartfona. I to właśnie za pomocą smartfona dzieliła się z 547 przyjaciółmi na Facebooku każdym skurczem i parciem trwającego 40 godzin porodu. Read the rest of this entry »

Dodano 18 listopada 2012  |  Brak komentarzy »

Rodzice znęcają się nad dzieckiem

strachNie wiadomo co jest większym problemem: rodzice, którzy znęcają się nad dzieckiem, a później tego żałują, czy tacy, którzy w biciu dziecka widzą jedną z metod wychowawczych i konsekwentnie ją stosują. Wielu rodziców uważa, że sposób w jaki wychowują dziecko jest wyłącznie ich sprawą i nikt nie powinien się w to wtrącać. Tymczasem nowelizacja ustawy z 2010 roku mówi wyraźnie, że rodzicom nie wolno stosować jakichkolwiek kar cielesnych wobec dzieci. Read the rest of this entry »

Dodano 16 listopada 2012  |  Brak komentarzy »

Koszmar w żłobkach

dzieckoProkuratura zarzuca dwóm opiekunkom z prywatnego żłobka we Wrocławiu znęcanie się nad dziećmi. Rodzice twierdzą, że kobiety związywały dzieci becikami i śpioszkami oraz kneblowały im usta. Maleńkie dzieci leżały też na łóżeczkach bez materaców, nawet na samych szczebelkach. Do żłobka weszła policja. Z informacji, które przekazują rodzice wynika, że funkcjonariusze dysponują zdjęciami i filmami, na których widać skrępowane dzieci, przywiązane do łóżek, krzesełek, niektóre miały zaklejone buzie. – To wyglądało makabrycznie. Read the rest of this entry »

Dodano 14 listopada 2012  |  Brak komentarzy »

Jestem brzydka…

nastolatkaKiedy nasza córka wkracza w okres dorastania odkrywa to, co ma najcenniejsze – swoją tożsamość. Z dnia na dzień niemalże, staje się według siebie dojrzała i jasno artykułuje światu swoje poglądy. Może to zrodzić problemy wychowawcze. Nastolatki często bowiem czują wielką potrzebę akceptacji nie tylko w rodzinie, ale przede wszystkim wśród rówieśników, zwłaszcza chłopców. Read the rest of this entry »

Dodano 12 listopada 2012  |  Brak komentarzy »