Grudzień, 2012

Nowy Rok

nowy rokNiech się spełnią świąteczne życzenia,
te łatwe i trudne do spełnienia.
Niech się spełnią te duże i te małe,
te mówione głośno lub wcale.
Niech się spełnią te wszystkie krok po kroku,
niech się spełnią w Nowym Roku!

Dodano 30 grudnia 2012  |  Brak komentarzy »

Najpiękniejsze bajki – Mały srebrzystowłosy Anioł

aniołMały anioł o srebrnych włosach miał kłopoty. Był tak niegrzeczny, że Święty Piotr wezwał go do siebie. – Podejdź tutaj nicponiu – powiedział. – Coś mi się zdaje, że nie rozumiesz, że u nas w Niebie każdy ma coś do roboty, zwłaszcza teraz, w święta. Każdy z nas musi uszczęśliwić kogoś na Ziemi. – Święty Piotr spojrzał surowo i dodał: „Jednak ty byłeś tak leniwy, że nie możesz u nas zostać. Leć na Ziemię i spraw, żeby ktoś był szczęśliwy. Dopiero wtedy będziesz mógł wrócić do Nieba”. Read the rest of this entry »

Dodano 28 grudnia 2012  |  Brak komentarzy »

Święta Bożego Narodzenia

choinkaW oczekiwaniu na zbliżające się
Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok
Żegnamy minione miesiące
I pełni nadziei spoglądamy w przyszłość.
Pragniemy przeżyć
Niepowtarzalne świąteczne chwile
W pokoju i wzajemnej bliskości. Read the rest of this entry »

Dodano 26 grudnia 2012  |  Brak komentarzy »

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia

wigiliaJest taki zmierzch
wśród grudniowych, szarych dni,
kiedy w noc gwiazdka lśni.
Wigilii czas każe nam u stołu stać,
łamać opłatek, razem trwać.
A kiedy już ta pierwsza z gwiazd
zaświeci nam spoza chmur,
dzieje się cud co w każdym z nas
umie zburzyć jego własny mur. Read the rest of this entry »

Dodano 24 grudnia 2012  |  Brak komentarzy »

Żłobkowy dylemat

zabawkizabawkiMamy, które muszą wrócić do pracy i nie są w stanie być z dzieckiem cały czas przez pierwsze trzy lata jego życia, stają przed nie lada dylematem. Kto ma zająć się dzieckiem? Jeśli mamy chętną babcię, a najlepiej – dwie, problem robi się o wiele mniejszy. Ale co, kiedy zostaniemy absolutnie zmuszone do oddania maluszka pod opiekę obcym osobom? Lepiej zatrudnić nianię czy może posłać dziecko do żłobka? Jakie są zalety, a jakie wady tego ostatniego? I czy naprawdę jest aż tak straszny, jak go malują? Read the rest of this entry »

Dodano 22 grudnia 2012  |  Brak komentarzy »

Dłuuugie karmienie piersią

dzieckoO zaletach karmienia piersią wiemy bardzo dużo. O wadach – też co nieco słyszałyśmy. Czy wiemy jednak, jak długo przystawiać malucha do piersi, aby pokarm nadal był dla niego wartościowy? I czy w ogóle upływ czasu ma tu jakiekolwiek znaczenie? Read the rest of this entry »

Dodano 20 grudnia 2012  |  Brak komentarzy »

Mały lunatyk

senNocne spacery dziecka do łóżka rodziców nie powinny martwić – wymagają spokojnej rozmowy z maluchem i wytłumaczenia, dlaczego każdy powinien mieć osobne łóżeczko i własny pokój. Co jednak, kiedy maluch nocnych wycieczek nie pamięta? I co, jeśli zamiast do pokoju obok, zapuści się znacznie dalej..? Read the rest of this entry »

Dodano 18 grudnia 2012  |  Brak komentarzy »

Muzyka dla malucha

muzykaNiewątpliwie muzyka towarzyszy nam każdego dnia, podczas jazdy samochodem, w domu, w pracy, sklepie, centrum handlowym. Z muzyką łączymy różne wspomnienia, sytuacje, ludzi. Czasami wystarczy, że usłyszymy w radio melodię, a przypomnimy sobie konkretna sytuację, miejsce, coś co wydarzyło się dawno temu. Read the rest of this entry »

Dodano 16 grudnia 2012  |  Brak komentarzy »

Wypalona mama

wiatrakO tym, że macierzyństwo ma nie tylko blaski, ale także sporo cieni, przekonałaś się dość szybko. Góra obowiązków, ciągły brak czasu i to okropne uczucie, że znowu wszystko zrobione „po łebkach”, byle jak. To prawda – jedno spojrzenie na ukochanego malucha wystarczy, aby siły powróciły, ale szybkość, z jaką z powrotem opadają, ostatnio bywa wręcz zawrotna. Gdzie ta energia? Gdzie ta radość? Skąd czerpać siłę, kiedy jej pokłady zdają się już zupełnie wyczerpywać? Jak sobie radzić z macierzyńskim wypaleniem? Read the rest of this entry »

Dodano 14 grudnia 2012  |  Brak komentarzy »

Różnica wieku między rodzeństwem

dzieciGdy na świecie pojawia się pierwsze dziecko zewsząd pada pytanie: kiedy będzie kolejne. Kilka miesięcy później i wy zaczynacie się zastanawiać, czy decydować się na kolejnego potomka i kiedy powinno to nastąpić. Czy jest jakaś reguła na to? Jaka różnica wieku między rodzeństwem jest najlepsza dla dzieci i dla rodziców? Oto plusy i minusy różnych rozwiązań. Read the rest of this entry »

Dodano 12 grudnia 2012  |  Brak komentarzy »