Luty, 2013

W roli ojca

tataDowiedz się jak postępować, by poczuć się świetnie w roli ojca. Jeśli zbudujesz głęboką więź emocjonalną z maluchem, z pewnością zaprocentuje to w przyszłości. Łatwiej również porozumiesz się z dzieckiem wtedy, gdy stanie się zbuntowanym nastolatkiem. Read the rest of this entry »

Dodano 28 lutego 2013  |  Brak komentarzy »

Obiadek ze słoiczka

jeśćChcesz, by twój maluch był zdrowy – to pewne. Wiesz, że odpowiednie żywienie może w tym pomóc. Co więc podać dziecku: słoiczek czy domowy obiad? Ten dylemat nie jest taki trudny do rozwiązania, bo obydwa wyjścia są dobre. Read the rest of this entry »

Dodano 26 lutego 2013  |  Brak komentarzy »

Przegrywać trzeba umieć

uczeńChcesz wy­cho­wać dziec­ko na szczę­śli­we­go czło­wie­ka? Za­szczep je na po­raż­kę. Osoby zbyt­nio chwa­lo­ne w dzie­ciń­stwie mają trud­no­ści, by ra­dzić sobie póź­niej z nie­po­wo­dze­nia­mi – a te są prze­cież nie­od­łącz­ną czę­ścią życia. Read the rest of this entry »

Dodano 24 lutego 2013  |  Brak komentarzy »

Zasady, które warto znać

dzieckoTrzymaj się ich, a twoje dziecko będzie szczęśliwe. Read the rest of this entry »

Dodano 22 lutego 2013  |  Brak komentarzy »

Zła niania

nianiaDecyzja o zmianie niani jest zawsze szalenie trudna dla rodziców. Zwłaszcza jeśli dziecko przyzwyczaiło się do opiekunki. Są jednak sytuacje, w których zmiana opiekunki wydaje się być najlepszym rozwiązaniem. Read the rest of this entry »

Dodano 20 lutego 2013  |  Brak komentarzy »

Instynkt macierzyński

mamaWokół macierzyństwa narosło wiele mitów. Stąd bierze się bezgraniczna wiara w instynkt macierzyński. To zdolność odczuwania wyższych uczuć sprawia, że kochamy i opiekujemy się naszymi dziećmi. Instynkt kieruje postępowaniem zwierząt, nie naszym. Read the rest of this entry »

Dodano 18 lutego 2013  |  Brak komentarzy »

Nie płacz Kochanie

lzyW ciągu pierwszych dni oraz miesięcy po narodzinach, maleństwo wyleje pewnie najwięcej łez w swoim życiu. Przynajmniej tak się wydaje świeżo upieczonym rodzicom. I pewnie dlatego wokół niemowlęcego płaczu wyrosło tak wiele różnych teorii. Read the rest of this entry »

Dodano 16 lutego 2013  |  Brak komentarzy »

Dzieci mówią o miłości

różePomysły na udany związek? Proste recepty, jak być kochanym? Wystarczy o to zapytać najmłodszych, bo jak wiadomo – dzieci wiedzą lepiej. Od nich możemy sporo się nauczyć. Read the rest of this entry »

Dodano 14 lutego 2013  |  Brak komentarzy »

Zanim dziecko zacznie pisać

pisanieZanim dziecko pójdzie do szkoły, musi się do niej odpowiednio przygotować. Ważną częścią tego procesu jest ćwiczenie grafomotoryki rąk dziecka tak, aby nie miało trudności m.in. z pisaniem. Rodzice mogą mu to ułatwić poprzez zaproponowanie prostych i ciekawych zabaw i ćwiczeń. Read the rest of this entry »

Dodano 12 lutego 2013  |  Brak komentarzy »

Szczepienie nie boli?

szczepienieWidok łez maleństwa i jego krzyk z powodu bólu odczuwanego podczas zastrzyku to dla każdej mamy trudne przeżycie. Ale istnieje na to rada – miejscowe środki znieczulające, bezpieczne dla dziecka. Read the rest of this entry »

Dodano 10 lutego 2013  |  Brak komentarzy »