Sierpień, 2013

Zabawy dla rocznych dzieci

zabawaZabawy z rocznym dzieckiem powinny rozwijać umiejętności manualne, koordynację ruchową oraz wyobraźnię malca. Roczny brzdąc domaga się od rodziców uwagi, jest ciekawy świata i lubi poznawać nowe rzeczy. Zabawy z rocznym dzieckiem wymagają zatem nieco pomysłowości ze strony opiekunów. Choć maluszek uwielbia, gdy poświęca mu się czas i organizuje interesujące zajęcia, to jednak szybko się nudzi. Aby roczne dziecko rzeczywiście wyniosło korzyści ze wspólnej zabawy, powinna być ona dość prosta, ale absorbująca. Read the rest of this entry »

Dodano 18 sierpnia 2013  |  5 Komentarzy »

Latem lody dla ochłody

lodyLubimy je wszyscy, choć niektórzy darzą je ograniczonym zaufaniem. Za lodami ciągnie się bowiem opinia winnych za stany zapalne gardła. Niby wiemy, że choroby te wywołują bakterie i wirusy, ale… Faktem jest też, że organizm, zwłaszcza małego dziecka, może zareagować spadkiem odporności, gdy w upał nagle zostanie schłodzony porcją lodów. Łatwo wtedy staje się łupem dla drobnoustrojów. Jednak jeśli dopilnujemy, aby dziecko jadło lody powoli, nie powinny zaszkodzić. Read the rest of this entry »

Dodano 16 sierpnia 2013  |  Brak komentarzy »

Zapalenie dróg moczowych

choryZapalenie dróg moczowych u dzieci najczęściej wywołują bakterie, które dostają się tam z okolic intymnych. Częściej na tego typu infekcje zapadają dziewczynki. Dzieje się tak z powodu ich odmiennej budowy anatomicznej. Warto też wiedzieć, że u niemowląt niemal zawsze dochodzi do zakażenia całych dróg moczowych. U starszego dziecka zakażenie zwykle jest ograniczone tylko do infekcji pęcherza. Read the rest of this entry »

Dodano 14 sierpnia 2013  |  Brak komentarzy »

Leczenie antybiotykiem

lekGdy lekarz przepisuje dziecku kolejny lek, żadna mama nie jest zadowolona. Masz wątpliwości co do tej kuracji? Koniecznie poproś o wyjaśnienia. Read the rest of this entry »

Dodano 12 sierpnia 2013  |  Brak komentarzy »

Wakacyjne plażowanie

morzeJak chronić dziecko przed słońcem, czy pozwolić mu na pluskanie się w morzu, co zabrać ze sobą na plażę? Pobyt na plaży to też okazja, by poznać rówieśników i spróbować pierwszych wspólnych zabaw. A rodzice? Mogą znów bezkarnie skakać przez fale, chlapać się w wodzie, zbierać kamyki i budować zamki, a gdy maluch znajdzie sobie kolegę, powylegiwać się chwilę na piasku i wsłuchać w kojący szum fal. Same przyjemności. Wypoczywając z maluchem nad morzem trzeba jednak pamiętać o kilku sprawach. Read the rest of this entry »

Dodano 10 sierpnia 2013  |  Brak komentarzy »

Na basenie

basenDzieci uwielbiają wodę i na ogół z radością pluskają się w basenie. Ale zajęcia na pływalni to nie tylko zabawa. Dzięki nim maluch może się zahartować, oswoić z wodą, a nawet nauczyć się trochę pływać. Pływanie zaś to znakomita gimnastyka, która wzmacnia wszystkie mięśnie, zapobiegając wadom postawy, i zwiększa wydolność układu oddechowego i krążenia. Read the rest of this entry »

Dodano 8 sierpnia 2013  |  1 Komentarz »

Trudne chwile w życiu mamy

mamaPierwszy uśmiech, pierwsze słowo… Wzruszających momentów w życiu mamy jest mnóstwo. Ale nie oszukujmy się – są też trudne chwile. Read the rest of this entry »

Dodano 6 sierpnia 2013  |  1 Komentarz »

Konflikt małżeński z małym dzieckiem w tle

kryzysPojawieniu się dziecka w związku towarzyszy ogromna radość i poczucie spełnienia. Maluch powinien stanowić dopełnienie i ugruntowanie miłości między partnerami. Jednak czasem dzieje się coś zupełnie odwrotnego. Dziecko zaczyna … dzielić. Pojawiają się problemy, których wcześniej nie było, a dwoje ludzi zaczyna się od siebie coraz bardziej oddalać. Dlaczego tak bywa? I jak można zapobiec takiemu rozwojowi wypadków? Read the rest of this entry »

Dodano 4 sierpnia 2013  |  Brak komentarzy »

Nie zostawiaj dziecka w aucie!

autoTo zdarza się ciągle, ale w wakacje jest szczególnie groźne. Opiekunowie „na chwilę” zostawiają maluchy w samochodzie. Wewnątrz auta w upalny dzień temperatura może dojść nawet do 90° C. Read the rest of this entry »

Dodano 2 sierpnia 2013  |  Brak komentarzy »