Listopad, 2013

Eutanazja dzieci

pokarmBelgowie krok za krokiem zbliżają się do zalegalizowania eutanazji wśród dzieci. W Belgii, w kraju który zakładał Unię Europejską, możliwe będzie zabijanie dzieci i to w majestacie prawa! Belgijski parlament zajmuje się projektem ustawy, który daje ciężko chorym dzieciom możliwość wnioskowania o eutanazję. Projekt został już zaakceptowany przez dwie senackie komisje i trafił do dalszych prac legislacyjnych. – Lekarze już teraz doprowadzają życie chorych dzieci do końca. Tylko, że dzisiaj robią to w szarej strefie, gdyż jest to nielegalne – powiedział pediatra Gerland van Berlaer. Read the rest of this entry »

Dodano 29 listopada 2013  |  Brak komentarzy »

Z dzieckiem do szpitala

naturalnieWysoka gorączka, badania, wyniki, szybka reakcja lekarzy, pakowanie torby i późnym wieczorem jedziemy do szpitala. Mąż siedzi za kierownicą, trzymiesięczny syn śpi niczego nieświadomy, a ja czuję niesamowity strach, bezradność i panikę, które mieszają się z poczuciem winy i pytaniem, czy mogłam coś zrobić, żeby do tego nie doszło? Teraz już wiem, że nie mogłam i mimo iż od naszego pobytu w szpitalu minęło kilka miesięcy, kiedy tylko o tym pomyślę czuję dokładnie ten sam strach o moje maleństwo i łzy w oczach. Read the rest of this entry »

Dodano 22 listopada 2013  |  Brak komentarzy »

Język niemowląt

hoggChciałabym Wam dzisiaj polecić książkę dotyczącą opieki nad naszymi maleństwami. Sama czytałam tę pozycję będąc na początku drogi, którą z nieukrywaną radością przemierzam z małym Okruszkiem, który jest dla mnie całym światem. Książka autorki Tracy Hogg (znana także jako zaklinaczka dzieci) autorka książki „Język niemowląt” pozwala spojrzeć na macierzyństwo z nieco innej perspektywy. Podkreśla, jak ważny jest szacunek i zrozumienie dla dziecka od jego pierwszych chwil z nami. Ciekawa jestem jakie są Wasze opinie na temat lektury. Zapraszam do dyskusji. Read the rest of this entry »

Dodano 14 listopada 2013  |  Brak komentarzy »