Gry i zabawy dla dzieci | 1 lipca 2009 13:23   dodajdo

W co się bawić z dwulatkiem

To już dwa lata! Twój mały odkrywca, pełen nienasyconej ciekawości świata, każdego dnia przeżywa nowe przygody. Możecie wiec wykorzystać tę jego gotowość do rożnych, nawet improwizowanych gier, tym bardziej, ze to, co zrobicie razem, ma w jego oczach wielka wartość. W czasie burzy Połóż się na plecach, najlepiej na podłodze, unieś kolana tak, żeby dziecko siedząc na Twoim brzuchu, mogło się o nie oprzeć. Podajcie sobie ręce, aby "kapitanowi" na statku łatwiej było utrzymać się na powierzchni. Uwaga! Zaczyna się burza. Unosisz brzuch i biodra, kołyszesz nimi na boki, opuszczasz gwałtownie kolana... tak długo, dopóki wystarczy Ci sił. W końcu morze się ucisza, dopływacie szczęśliwie do brzegu. Bawimy się w kręgle Ustaw w przestronnym miejscu pięć lub sześć dobrze zakręconych butelek z wodą, piaskiem lub drobnymi kamyczkami. Usuń wszystkie przedmioty, które mogą przeszkadzać w zabawie. Daj dziecku piłkę tenisową i pokaż, jak ma się nią posłużyć, aby potoczyła się po podłodze i przewróciła butelki. I to wszystko. Proste, prawda? Zgadywanka Kiedy maluch nauczy się rozróżniać niektóre kolory, możemy się wspólnie zabawić w czasie codziennego spaceru. Mówisz dziecku na przykład: Widzę coś różowego! Zgadnij, co to jest? Dziecko powinno rozejrzeć się uważnie odgadnąć, co różowego widzisz. Balonik Zabawa balonikiem jest prosta i bezpieczna. Lekki balonik łatwo daje sie złapać, podbić wysoko. Zachęć dziecko, aby w tej zabawie posługiwało się nie tylko rączkami, ale i głową, nogą, ramieniem a nawet brzuchem. Łatwy wzór Na podłodze albo na stole ułóż z kawałka sznurka, nitki czy łańcuszka - z tego, co masz akurat pod ręką - prosty wzór. Może to być koło, wąż, spirala. Teraz zachęć dziecko, aby jak najdokładniej odtworzyło twój wzór. Jaka to zabawka? Kiedy dziecko odwróci się na chwilę, przykryj jego ulubioną zabawkę kawałkiem materiału - może to być ręcznik, serwetka, chusta - tak, aby można było rozpoznać kształt zabawki. Jeśli zagadka okaże się za trudna, możesz podpowiedzieć dziecku, z czego jest zrobiona zabawka, jakiego jest koloru. Na podstawie: "100 zabaw dla dzieci 2-letnich"

Komentarze

 1. Gosia napisał(a) :

  Pomocne, aczkolwiek dla mojego dwulatka genialne zabawki kupiłam za pośrednictwem tego sklepu: http://www.babyexpress.pl/ i teraz wszyscy jesteśmy szczęśliwi, i mama i dzidzi 🙂

 2. PielegnacjaDzieckapl napisał(a) :

  Świetne pomysły! 🙂 A żeby maluszkowi przyjemnie się bawiło, musi mieć zdrową i zadbaną pupę. Polecamy nasz tekst o tym, jak pielęgnować pupę dziecka: http://pielegnacjadziecka.pl/mama/pielegnacja/jak-pielegnowac-pupe-niemowlecia. Szczególnie ważny jest wybór produktu zabezpieczającego skórę przed odparzeniami – najlepiej sprawdza się połączenie cynku i pantenolu, takie jakie wykazuje Krem na Pupę Balneum Baby Basic. http://balneumbabybasic.pl/

 3. Ola napisał(a) :

  A ja zapraszam do mnie. Na stronie moje zabawy na pomysły z przeszło 2 letnią córeczką 🙂

 4. iwkA napisał(a) :

  hej, ja z moim maluszkiem spędzam bardzo dużo czasu w domu, ale przyznam szczerze, ze wole jak gdzieś razem wychodzimy. zaczęliśmy chodzić do kina na specjalne poranki dla dzieci, ale chodzimy także np. do loopy’s world, gdzie jest mnóstwo atrakcji dla dzieciaków i mój Michałek poznał mnóstwo nowych dzieci.

 5. Klaudia napisał(a) :

  Moje dziecko lubi swoje zabawki ale jeszcze bardziej lubi bawić się ze swoimi rówieśnikami. Niestety mieszkamy w rejonie gdzie mieszka mało rodzin z dziecmi, a jak juz sa rodziny z dziećmi to ich pociechy są o kilka lat starsze. Żeby moja córka mogła pobawić się z dziećmi w jej wieku zabieram ją do loopys world w gdańsku. tam poznała nowe koleżanki, z którymi raz na jakiś czas widuje się poza centrum. Poza tym spędzamy sporo czasu w domu, gramy w gry planszowe, oglądamy jakieś bajki razem. Staram się spędzać z Jolcią jak najwięcej wolnego czasu.

 6. Ewa napisał(a) :

  Mam 3 letniego synka, ale świetnie rozumiem ten problem. Miałam jednak to szczęście że mąż pracował a ja mogłam oddać się wychowaniu synka. Znajoma mi polecała różne miejsca żeby dziecko poznawało świat. Widzę, ze niektóre mamy też wspominały o lupisie. Rzeczywiście jest tam przyjemnie, może czasem za głośno, ale czego wymagać od takiego miejsca. Jest tam specjalne miejsce dla takich maluchów jak nasze 2-3 latki. warto spróbować.

Dodaj komentarz