Wrzesień, 2008

Dyskusja o grach komputerowych

Temat gier komputerowych wywołał dyskusję: dobre czy złe? Sama nie zajmuję jednoznacznie stanowiska po jednej bądź drugiej stronie i nie lubię, gdy mi się to zarzuca. Fakty są jednak faktami dla jednych mniej, dla innych bardziej wiarygodnymi. Nie chcę żeby ktokolwiek z Was czuł się urażony. W związku z dyskusją, która się wywołała postanowiłam szerzej opisać temat gier komputerowych, ku zawiedzeniu osób, które twierdzą, że nie jest to temat godny uwagi. Read the rest of this entry »

Dodano 30 września 2008  |  Brak komentarzy »

Dlaczego gry komputerowe są tak fascynujące – oddziaływanie na psychikę

Gry wywierają wpływ na dzieci sposobem przekazu treści, co w rezultacie nie jest bez znaczenia przy wyborze formy korzystania z nich. Gry wymagają aktywności od użytkownika, dają dziecku możliwość reagowania na to, co dzieje się na ekranie. Powodują efekt złudzenia wirtualnego - skoro poradziłem sobie w najtrudniejszych i najgroźniejszych sytuacjach wirtualnych, to z pewnością poradzę sobie w realnym świecie, z konkretnymi zadaniami. Na podstawie badań można wyróżnić cztery rodzaje oddziaływań gier komputerowych na psychikę dziecka: Read the rest of this entry »

Dodano 29 września 2008  |  Brak komentarzy »

Dziecko w świecie gier komputerowych

Najprościej grę komputerową można zdefiniować jako określony komputerowy program interakcyjny, za pośrednictwem którego gracz ma możliwość przyjemnie spędzić wolny czas. Gra nie jest tylko bierną rozrywką, ale wymaga interakcji ze strony gracza, czyli musi on być aktywny podczas gry. Jednocześnie gra ma jedno najważniejsze przeznaczenie - ma sprawić przyjemność grającemu - przyjemność za wszelką, często nawet najwyższą cenę. Read the rest of this entry »

Dodano 26 września 2008  |  7 komentarzy »