Maj, 2009

Listy od…

Jeśli człowiek miałby prawo wyboru, to w ogóle nie rodziłyby się dzieci upośledzone czy mniej doskonałe. Więc dlaczego się rodzą? Rodzą się dlatego, by pokazać nam świat, jakiego nie znamy. Pragną być otaczane opieką, której inni nie rozumieją. Chcą, by los dał im drugą szansę, a jaka byłaby ta szansa bez mamy i taty? Odpowiedź należy do Ciebie. Read the rest of this entry »

Dodano 23 maja 2009  |  Brak komentarzy »

Listy od…

Wśród wszystkich dzieci świata są i takie, którym los poskąpił szczęścia, a życie określa je mianem niepełnosprawnych. W ich wypadku nie ma cudownego lekarstwa, które w jednej chwili zmieni ułomność, niepełnosprawność chorobę - w doskonałość. Los takich dzieci jest bardzo często przesądzony: rodzice pozostawiają je w szpitalu, chcą zapomnieć, myśląc, że nie poradzą sobie z takim problemem. Read the rest of this entry »

Dodano 17 maja 2009  |  Brak komentarzy »

Mamo! Tato! Apel Twojego dziecka

Apel Twojego Dziecka był pisany z myślą o wszystkich dzieciach, nie tylko o dzieciach prawidłowo rozwijających się, ale też o dzieciach nie nadążających za nimi. Tekst anonimowy dotarł do Polski ze Stanów Zjednoczonych. Read the rest of this entry »

Dodano 15 maja 2009  |  2 komentarze »