Styczeń, 2010

Agresja u dzieci

Rodzice napotykają nieraz trudności wychowawcze w odniesieniu do dziecka agresywnego. Mianem tym określa się dzieci, u których występują częste i liczne zachowania agresywne. Ich subiektywnym odpowiednikiem jest występowanie emocji gniewu i złości, chęci szkodzenia, dokuczania, wyrządzanie przykrości lub zadawania bólu. Read the rest of this entry »

Dodano 24 stycznia 2010  |  Brak komentarzy »

Jakie zabawki są najlepsze dla dzieci

Dobra zabawka bawi, sprawia przyjemność, a jednocześnie rozbudza aktywność dziecka, poszerza jego doświadczenie, rozwija wyobraźnię, wyrabia umiejętność poznawania rzeczywistości. Przy niej dziecko uczy się samodzielności, zaradności, zdobywa wiarę we własne siły, rozbudza fantazję. Nie każda jednak zabawka spełnia swoją pozytywną rolę. Read the rest of this entry »

Dodano 22 stycznia 2010  |  4 komentarze »

Życzenia na Dzień Dziadka

Już czas pomyśleć o laurkach z życzeniami... Tyle wierszy jest o Babci, mamie, o mnie, za to dziadka literaci obdarzyli skromniej. Aby uzupełnić luki – słowa pięknie kładę, chórem zawołajcie wnuki: Niech nam żyje Dziadek! Read the rest of this entry »

Dodano 20 stycznia 2010  |  Brak komentarzy »

Życzenia na Dzień Babci

Już czas pomyśleć o laurkach z życzeniami... Dla kogo ta laurka, w słońcu, zieleni, chmurkach? Dla kogo dzisiaj kwiaty i słodkie upominki? Dla kogo jest ten wierszyk, i życzenia od chłopca i dziewczynki? Już wiecie? Oczywiście! Dla wszystkich Babć i dziadków na świecie. Read the rest of this entry »

Dodano 18 stycznia 2010  |  Brak komentarzy »

Niezwykłe bajki na dobranoc – Szczeniaki na sprzedaż

Przedstawiam cykl niezwykłych opowieści na dobranoc. Nie ma tutaj wróżek, krasnali, ani czarów, nie ma smoków, księżniczek i rycerzy. Jest radość, prawda i mądrość. Stwórzcie własną skarbnicę pięknych bajek i opowiadań dla swoich dzieci ? dzisiaj włóżcie do niej: "Szczeniaki na sprzedaż" Read the rest of this entry »

Dodano 8 stycznia 2010  |  Brak komentarzy »

Wierszyki – masażyki

O tym, jak ważny jest dotyk dla małego dziecka wiedzą nie tylko lekarze i specjaliści, nie tylko nauczyciele i pedagodzy, ale przede wszystkim rodzice. Zarówno niemowlak, przedszkolak, uczeń i nastolatek w równym stopniu pragną czułości - w zależności jednak od wieku wyrażanej w inny sposób. Propozycja wierszyków z masażem skierowana jest w szczególności do dzieci w wieku przedszkolnym i młodszym wieku szkolnym. Taki rodzaj bliskości daje wiele radości zarówno rodzicowi jak i dziecku. Read the rest of this entry »

Dodano 6 stycznia 2010  |  1 Komentarz »

Niezwykłe bajki na dobranoc – Podarunek

Przedstawiam cykl niezwykłych opowieści na dobranoc. Nie ma tutaj wróżek, krasnali, ani czarów, nie ma smoków, księżniczek i rycerzy. Jest radość, prawda i mądrość. Stwórzcie własną skarbnicę pięknych bajek i opowiadań dla swoich dzieci ? dzisiaj włóżcie do niej: "Podarunek" Read the rest of this entry »

Dodano 2 stycznia 2010  |  Brak komentarzy »