Zabawki dla dzieci | 27 listopada 2008 0:24   dodajdo

Kalimba

Kalimba to kawiarnia dla dzieci i rodziców, połączona z księgarnią i sklepem z zabawkami. Dla dzieci to niesamowita przygoda. Dla dorosłych bezprzewodowy Internet i pyszna kawa! Dla wszystkich przeróżne smakołyki i miła atmosfera!
Kalimba? A co to takiego? ?Kalimba? to autorska pracownia zabawek stworzona przez Natkę Luniak. Znaleźć tu można nie tylko oryginalne zabawki, ale także rysunki, obrazy i rzeźby i książki, których nie znajdziesz nigdzie indziej, a które przemówią nie tylko do dzieci, ale również do ich rodziców i opiekunów. Ciepłe kolory, dokładnie dobrane materiały, profesjonalne wykonanie, radość tworzenia i inne dodatki wpisane są w recepturę każdej unikatowej zabawki, dzięki czemu działają one nie tylko na wyobraźnię, ale i na zmysły dziecka.

Zdjęcie ze strony www.kalimba.pl

Dlaczego Kalimba? To, jakimi przedmiotami otaczane są nasze dzieci, jest ważne dla ich prawidłowego rozwoju. Dlatego zabawki zaprojektowane przez Natkę Luniak niczym nie przypominają zimnych, plastikowych produktów, które można dziś znaleźć w każdym supermarkecie. Jak pisze o swoim pomyśle autorka: ?Moje zabawki rodzą się ze wspomnień z dzieciństwa mojego, mojej Mamy i Babci. Jak dawne zabawki robione są z drewna, naturalnych materiałów, ręcznie szyte, wycinane, malowane. Projektuję zabawki, bo dobry dizajn rzeczy dla dzieci jest bardzo potrzebny. Dzieciom - bo lubią obcować z ładnymi przedmiotami. I rodzicom - żeby lubili się z dziećmi bawić. Bo bycie z dziećmi poszerza horyzonty, pomaga dostrzec fragmenty rzeczywistości do tej pory niewidoczne lub zapomniane.? Kalimba - tajemniczy instrument... ?Kiedyś w moim domu pojawiła się kalimba - tajemniczy instrument o kojąco-wesołym brzmieniu. Wiedziałam od razu, że jego nazwa idealnie pasuje do moich zabawek - brzmi tak czule i miękko. Kalimba została patronem pracowni. Przyniosła też pomysł na instrumenty muzyczne w kolekcji Kalimby. Muzyka to fantastyczna sprawa. (?) Pracując z zabawkami pielęgnuję w sobie dziecko. Dlatego mój ulubiony w dzieciństwie owoc - przekrojony na pół czerwony arbuz - połączyłam z kalimbą. Tak powstało logo zabawek, pracowni i idei. Bo arbuzowa Kalimba to nie tylko zabawki. One są punktem wyjścia, inspiracją do dalszej zabawy: warsztaty, przedstawienia, bajki-opowiadanki...dla dzieci i dla rodziców.? Zapraszam do odwiedzenia jednego z punktów Kalimby lub odwiedzenia strony: www.kalimba.pl Przekonajcie się, że warto!

Komentarze

  1. dobry katalog napisał(a) :

    Nie do końca rozumiem co chciałeś wyrazić pisząc ten artykuł. Tak czy inaczej blog wydaje się być interesujący! Na pewno tu wrócę!

Dodaj komentarz